Na tomto príklade zreteľne vidno hierarchiu a postupnosť inovácií v rámci koncernu. Technológiu moderných inteligentných svetiel používa Audi od roku 2013. No krivdil by som, keby som tvrdil, že tak "neskoro" je to vždy. Vôbec nie. Niektoré technológie dostanú "ľudové značky" koncernu skôr. Napríklad plne grafický lcd vo funkcii prístrojového panelu z Audi známy ako Virtual Cockpit. Samozrejme, najprv putoval do Volkswagenov, no s príchodom stredne veľkého SUV Škoda Karoq sa v roku 2017 objavil aj v ponuke českej značky.

Prostredníctvom dizajnovej skice a videa nižšie ponúka česká automobilka prvý pohľad na nové full-LED-matrixové svetlomety, novo navrhnuté hmlové svetlomety a full-LED zadné svetlá s dynamickými smerovkami. Tento systém inovatívneho osvetlenia sa skladá z LED modulu pre stretávacie a diaľkové svetlá a taktiež z troch ďalších LED komôr pre diaľkové svetlá. Kryt svetlometu nesie nápis „ŠKODA Crystal Lightning“. Úzka LED lišta slúži zároveň ako smerové svetlo, svetlo pre denné svietenie a pozičné svetlo. Nad svetelnou lištou sú umiestnené jemné LED ihlice, ktoré sú súčasťou novo animovanej funkcie Coming/Leaving Home. Pri odomknutí vozidla a jeho zamknutí táto funkcia automaticky zapína a vypína jednotlivé prvky predného a zadného osvetlenia vozidla podľa danej choreografie.

Video ukazuje nielen nový full-LED-matrix svetlomet, ale tiež animáciu Coming/Leaving Home funkcie v akcii a zároveň ju vysvetľuje. Okrem toho sú novo navrhnuté hmlové svetlomety a full-LED zadné svetlá. Tie v modeli Škoda Superb disponujú po prvý raz dynamickými smerovými svetlami, ktoré sa po zapnutí dynamicky rozsvecujú zvnútra smerom von. Popri vyššej dynamike zaisťujú lepšiu viditeľnosť ďalším účastníkom cestnej premávky, a tým aj vyššiu bezpečnosť.