V prvom rade si je potrebné urobiť porovnanie a aby bolo objektívne, najlepšie by bolo sa nakontaktovať na všetky dostupné poisťovacie spoločnosti. To by ale bolo veľmi zdĺhavé. My vám prácu uľahčíme a dokonca vám vieme ušetriť aj desiatky, ak nie stovky eur. A to vďaka online kalkulačke na výpočet a porovnanie najlacnejšieho PZP od Uzavripzp.sk, ktoré je aktívne bezplatne či je deň či je noc, či je pracovný deň či sviatok. Ako vlastne funguje?

Rýchla, jednoduchá a bezplatná cesta zisťovania


Nemusíte byť v internetových prehľadávačoch veľmi zdatný, aby ste si vedeli urobiť výpočet ponúk pomocou tohto nástroja. Stačí vám obetovať len 10-15 minút vášho času a do niekoľkých sekúnd budete mať prehľadne zobrazené všetky vaše ponuky aj s presnými výškami poistného. Niektoré sa budú líšiť menej, iné zas viac. A práve na to bola kalkulačka PZP vytvorená, aby vám vedela zobraziť tie najlepšie, najlacnejšie a najvýhodnejšie možnosti pre vás. Rozdiel v ročnom poistnom jednotlivých spoločností za to isté vozidlo môže byť aj 300 eur. Pokiaľ si ale zmluvu nechcete uzatvárať na celý rok, môžete si vybrať iný interval, napr. štvrťrok alebo polrok.

Daný nástroj na výpočet a porovnanie PZP je skutočne veľmi jednoduchý, pretože všetko, čo od vás potrebuje, je napísané zreteľne. Je nezáväzný, takže v tejto fáze od vás nebude požadovať žiadne súkromné informácie, mená či adresy. Jediné, čo môže požadovať sú niektoré neosobné údaje na to, aby sa vám mohlo zarátať čo najviac zliav. Po vypísaní všetkého potrebného formulár odošlete a do pár sekúnd sa vám zobrazia výsledky.

S našou PZP kalkulačkou si môžete robiť online porovnanie kedykoľvek chcete a vždy bude bezplatné. Funguje skutočne v každom okamihu s výnimkou administratívnych opráv. Je zosynchronizovaná s každou a jednou poisťovacou spoločnosťou, takže vypočítané ceny poistného sú vždy aktuálne.

Výpočet ceny na každý druh vozidla

Väčšina online kalkulačiek na povinné zmluvné poistenie sa sústreďuje len na osobné automobily, pretože predstavujú najväčší zisk, nakoľko ich je na cestách najviac. S naším výpočtovým internetovým nástrojom si môžete porovnanie cien urobiť na mnoho druhov vozidiel a na akúkoľvek značku. Či už chcete poistiť osobné alebo nákladné auto, autobus, traktor, pracovný stroj, motocykel, prípojné vozidlo, obytný automobil atď. s nami si to poistíte! Hľadáte výhodné PZP na Opel, Mazdu, Škodu, Maserati, Zetor, Aviu či na babetu? Samozrejme, to najvýhodnejšie pre vás nájdete aj na iné značky.

Ako na to?

Ako sme už uviedli, je to veľmi jednoduché. Pokiaľ neovládate parametre vášho motorového alebo nemotorového vozidla naspamäť, zoberte si na pomoc technický preukaz, ktorý obsahuje všetky potrebné údaje. Presná cena PZP sa dá vypočítať len vtedy, ak uvediete všetky požadované informácie presne. Pôjde napr. o objem a výkon motora, rok výroby, počet najazdených km, druh vozidla, značku, bezškodový priebeh atď.

V ďalšej časti bude potrebné vypísať údaje, ktoré naoko s poistením vozidla nesúvisia, no aj tie vám môžu zabezpečiť nejednu zľavu z poistného. Ak ste už všetky kolónky vypísali, zadáte mailovú adresu, odošlete to a do pár sekúnd sa vám zobrazí porovnanie možností, ktoré vám bolo odoslané aj na mail. Teraz si môžete v pokoji a bez nátlaku pracovníkov či poisťovacích agentov vaše možnosti študovať.  

Záruka tej najlepšej ceny PZP!

Ako si môžete byť istý, že tá najlepšia cenová ponuka príde práve od nás? Je to hneď z viacerých dôvodov. Prvým je samotné porovnanie ponúk povinného zmluvného poistenia, ktoré je veľmi komplexné. Je to preto, že spolupracujeme snáď s najväčším množstvom poisťovacích spoločností. Iné kalkulačky sú obmedzené len na niektoré z nich. S nami sa vám zobrazia ponuky od spoločností Allianz, Axa, Groupama, Genertel, Generali, Kooperativa, Komunálna poisťovňa, Wuestenrot, ČSOB, Union a UNIQA.


Najlepšia cena PZP je zaručená aj preto, pretože máme v ponuke špeciálne zľavy, ktoré vám môžu cenu poistného znížiť niekedy aj o 30%. Veľmi zriedkavo sa vám pracovníci týchto spoločností prípadne poisťovací agenti o všetkých týchto bonusoch zmienia. Dôvodom z ich strany je vyššia provízia. To, že sa povinné zmluvné poistenie rozhodnete uzatvoriť online, napr. aj cez kalkulačku, si cenia aj samotné poisťovne. Väčšina z nich za tento spôsob poskytuje zľavu 10%.


Ak si teda aplikujete všetky možné zľavy, rozdiely medzi pobočkami a online žiadosťami môžu činiť aj desiatky eur. Rozdiely medzi rôznymi spoločnosťami pri poistnom toho istého vozidla môžu činiť aj niekoľko stoviek eur. A tento fakt aj krásne vďaka výpočtu PZP uvidíte. Pritom neplatí, že čo je najdrahšie, je aj hneď najlepšie, pretože poistné krytie býva rozdielne len málokedy, nakoľko aj to je stanovené zákonom. Samozrejme, pokiaľ si do základnej poistnej zmluvy zakomponujete iné udalosti, krytie bude vyššie, no nakoniec aj cena poistného. 

Máte nevýhodnú poistnú zmluvu? Vypovedajte!

Vďaka online kalkulačke si mnoho poistených uvedomilo, že ich PZP je nevýhodné. Avšak aj s tým sa dá niečo urobiť. Ak zistíte, že aj vy môžete mať nižšie poistné, v niektorých prípadoch aj o stovky eur, bolo by zbytočné toľko preplácať. Preto, ak máte viac ako 6 týždňov do ukončenia vašej aktuálnej poistnej zmluvy, stále ju môžete vypovedať a poisťovňa vám časť poistného aj vráti. Dôležitým je ale spísať výpoveď, ktorej vzor je dostupný aj na stránke našej kalkulačky. Takisto im musíte dokázať, že už ste si uzatvorili nové PZP, ináč vám žiadosť neuznajú. Nenechajte sa ťahať za nos a tú najvýhodnejšiu a najlepšiu ponuku získajte ešte dnes! Vďaka online porovnaniu je to veľmi jednoduché…