Cristiano Ronaldo je meno, ktoré chtiac-nechtiac pozná každý chlap. Už niekoľko rokov je Portugalec považovaný za najlepšieho futbalistu sveta. Počas pôsobenia vo vrcholovom futbale ho 4x vyhlásili za najlepšieho futbalistu sveta, prvú z piatich Zlatých lôpt získal ešte ako hráč Manchesteru United, ďalšie v Reale Madrid. Je zrejmé, že je najlepšie platený hráč sveta a biť sa oň môžu len najlepšie a najbohatšie kluby sveta. Na žiadosť samotného hráča sa tento týždeň udial prestup roka. Real Madrid pustí Ronalda za 130 000 000 eur do služieb Juventus Turín. Také a podobné prestupy sa vo veľkom futbale robia veľmi dlho, v čom je teda problém?

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov
Ostrý štrajk vo Fiate v Turíne má začať v nedeľu 15. 07. o 22h a skončiť v utorok. Zamestnanci, asi vedení odbormi, chcú Exoru ukázať, kam patria milióny na dlhodobú udržateľnosť biznisu.

Koncern FCA, ktorého je značka Fiat hlavnou automobilkou vlastní skupina Exor. A tá vlastní tiež futbalový klub v Turíne. Niekdajšiu špičkovú ľudovú automobilku plnú nápadov, skvelých predajov a veľkej obľuby nielen v Európe dnes sotva možno považovať za príklad toho, ako napredovať. Na vývoj nových áut v spoločnosti akosi chýba energia, motivácia a vraj aj peniaze, na nákup jedného chlapa sa však poľahky našlo 130 miliónov eur. Sto získa v priebehu dvoch rokov Real Madrid a 30 je ročný plat pre Cristiana. Toto celé v kontexte dekády uťahovania opaskov už Talianov dožralo, nech sú akíkoľvek fanúšikovia futbalu a mať najlepšieho hráča planéty by ich malo tešiť.

No keď už je dôvod, tu je video - zbierka áut najlepšieho futbalistu sveta: