TopSpeed.sk
  • 65t fans
  • 44t fans
  • 128t fans
Registrácia Prihlásenie
  • Video
  • Novinky
  • Tuning
  • Motoršport
  • Reportáže
  • Poradňa
  • Testy áut
  • Testy jazdeniek
  • Ankety
Registrácia
Prihlásenie

Kúpa jazdeného auta za hranicami? Nie je to med lízať!

Kúpa jazdeného auta za hranicami? Nie je to med lízať!
  • Maroš ČABÁK
  • 08.12.2016
  • Autor
  • 38
Dnes je piatok, 26.06.2026
Meniny má Adriána - význam mena

Kúpa jazdeného auta za hranicami? Nie je to med lízaťNebudem sa hrať na vševedka. Jedno ale viem. Pred približne dvoma týždňami definitívne schválili novelu o registračných poplatkoch. Zvýhodnené budú staršie vozidla, vďaka koeficientu veku. To dáva priestor pre import jazdeniek z rôznych európskych trhov. Dnešný článok je tak trochu vlastné rozprávanie, keďže som tým už sám prešiel. Kúpa jazdeného auta za hranicami nie je med lízať.

Maroš ČABÁK
  • Maroš ČABÁK
  • Publikovane: 08.12.2016
Motoristický novinár od r1996. TENTO ROK teda už 30 ROKOV v brandži. Najazdil viac než 1,5 milióna km, vyskúšal viac než 2000 áut. Zároveň inštruktor školy šmyku SuperDRIVE. Jeden z 500 certifikovaných BMW Driving Academy na svete. Vyštudoval STU SjF - Automobilová technika. Jazdil alebo jazdí autoslalom, okruhy a motokáry. Usporiadal viac než 100 automobilových podujatí, pretekov a akcií - AutoSlalom, KartCup, Autotuning zrazy, a dynamické prezentácie áut.
Zdieľať
  • 38



Vosveteit.sk

U susedov rozbili gang, ktorý cez SIM swap kradol milióny. Medzi obeťami mohli byť aj Slováci

U susedov rozbili gang, ktorý cez SIM swap kradol milióny. Medzi obeťami mohli byť aj Slováci

Dovolenková sezóna je tu. Pozor, hackeri spúšťajú viac phishingových podvodov a útokov než kedykoľvek predtým

Dovolenková sezóna je tu. Pozor, hackeri spúšťajú viac phishingových podvodov a útokov než kedykoľvek predtým

Hackeri ochromili viac ako 100 nemocníc. Lekári sa vrátili k peru a papieru, aby zachránili pacientov

Hackeri ochromili viac ako 100 nemocníc. Lekári sa vrátili k peru a papieru, aby zachránili pacientov

Rusko rozširuje rodinu dronov Molnija. Lightning 13 sa tvári ako civilný stroj, no jeho príbuzné verzie na...

Rusko rozširuje rodinu dronov Molnija. Lightning 13 sa tvári ako civilný stroj, no jeho príbuzné verzie na...

Bežný vitamín môže pomôcť v boji s jednou z najsmrteľnejších rakovín mozgu. Výsledky vyzerajú nádejne, no doma...

Bežný vitamín môže pomôcť v boji s jednou z najsmrteľnejších rakovín mozgu. Výsledky vyzerajú nádejne, no doma...

VIDEO: Americká polícia vytiahla pomocou drona nôž z rúk podozrivého. Neskôr za to zožala vlnu kritiky

VIDEO: Americká polícia vytiahla pomocou drona nôž z rúk podozrivého. Neskôr za to zožala vlnu kritiky

Digitálne euro je o krok bližšie. Platiť ním budeš môcť aj offline, no hotovosť podľa Bruselu nahradiť nemá

Digitálne euro je o krok bližšie. Platiť ním budeš môcť aj offline, no hotovosť podľa Bruselu nahradiť nemá

Medzihviezdna kométa 3I/ATLAS vedcom zamotala hlavy. Môže byť časovou kapsulou staršou než Slnečná sústava

Medzihviezdna kométa 3I/ATLAS vedcom zamotala hlavy. Môže byť časovou kapsulou staršou než Slnečná sústava

Vedelisteze.sk

Bežná vakcína sa v štúdii spojila s o 24 % nižším rizikom demencie. Vedci sledovali viac než pol milióna...

Bežná vakcína sa v štúdii spojila s o 24 % nižším rizikom demencie. Vedci sledovali viac než pol milióna...

Slimáky ti ničia záhradu? Tento obyčajný prášok ich môže odradiť od šalátu aj jahôd

Slimáky ti ničia záhradu? Tento obyčajný prášok ich môže odradiť od šalátu aj jahôd

Zvieratá spolupracujú aj s úplne odlišnými druhmi. Ako si dokážu rozumieť, keď každé vníma svet úplne inak?

Zvieratá spolupracujú aj s úplne odlišnými druhmi. Ako si dokážu rozumieť, keď každé vníma svet úplne inak?

Máš burinu v škárach medzi dlažbou? Tento jednoduchý trik ti môže ušetriť hodiny práce

Máš burinu v škárach medzi dlažbou? Tento jednoduchý trik ti môže ušetriť hodiny práce

Chceš, aby bobuľové ovocie vydržalo dlhšie čerstvé? Tento jednoduchý trik s papierovou utierkou funguje...

Chceš, aby bobuľové ovocie vydržalo dlhšie čerstvé? Tento jednoduchý trik s papierovou utierkou funguje...

Prečo sú červené ríbezle považované za superpotravinu? Toto si o nich pravdepodobne nevedel

Prečo sú červené ríbezle považované za superpotravinu? Toto si o nich pravdepodobne nevedel

Na pláž aj k bazénu: Ako si vybrať plavky damske, ktoré dokonale zvýraznia postavu

Na pláž aj k bazénu: Ako si vybrať plavky damske, ktoré dokonale zvýraznia postavu

Mäta a medovka nie sú to isté. Mnohí ich hádžu do jedného čaju, no na telo pôsobia úplne inak

Mäta a medovka nie sú to isté. Mnohí ich hádžu do jedného čaju, no na telo pôsobia úplne inak

Návrat hore
Všetky články z kategórie Poradňa
  • 38
Maroš ČABÁK

Maroš ČABÁK

- ďalšie články od autora
  • Ponuka, aká tu ešte nebola! BYD dá 10 rokov benefitov a 1 extra
  • Revolúcia v segmente kompaktných áut? BYD Dolphin G DMi
  • Tvrdia, že je športový - LeapMotor B05 má zadný pohon. Stačí ...
Profil autora
  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

    Registrácia

Z krajín mimo Európy sa nemôžete zúčastniť diskusie ako neprihlásený používateľ.

38 komentárov

johnybravo 08.12.16 10:58

J

hlavne teraz je v móde dovážať autá, podľa mňa to nie je moc bezpečné ani z hľadiska reklamácií a podobne.. a to už nehovorím o rôznych inzerátoch, tam by som sa bál, že to bude stočené

  • 4
  • 8
Odpovedať

JRD McLAREN Registrovaný uživateľ 08.12.16 13:11

J
85.00

@johnybravoDovazat auta "je v mode" uz od 90tych rokov min. storocia.
"Ako je to bezpecne" - to je asi kazdeho osobny pohlad na vec. (nazor)
Co chces prosim ta pekne "reklamovat" na cca 5-6 rocnom a starsom vozidle ..??
ZARUKU poskytol autorizovany predajca / servis pri kupe noveho vozidla, na 2 roky; 3 roky; 5 rokov .... (prvemu kupujucemu)
Akekolvek dalsie (tvoje) "zarucne naroky" si musis dohodnut priamo ty, ZMLUVNE, pri kupe/dovoze konkretneho vozidla.
Samozrejme predavajuci musi s tvojimi poziadavkami suhlasit.

Na margo "stocenych kilometrov" tu uz boli tony nikam neveducich debat.
Nema zmysel sa k tomu vyjadrovat.

  • 22
  • 4
Odpovedať

znalec 08.12.16 16:24

J

@JRD McLARENKlames. Na pouzitu vec sa samozrejme tiez vztahuje zaruka.
BTW - priamo v DE je rozidel, ci kupujes auto jazdene kvalitne = vyssia cena, alebo ako vrak = nizsia cena a zianda zaruka.
Dostuduj si Obciansky zakonnik

  • 5
  • 14
Odpovedať

Marek ex-TopSpeed.sk Registrovaný uživateľ 08.12.16 16:34

M
76.00

@znalectak doplnim do zmluvy carovnu formulku primarne pouzivanu pri nehnutelnom majetku vacsieho rozsahu "ako stoji a lezi" a tym sa zbavujem zodpovednosti ako predavajuci + dopisem vsetky zjavne zavady do zmluvy, cim spravim zmluvu neprestrielnou...EDIT: pri kupe z rucky do rucky medzi 2 FO na pouzitu vec zaruka nie je ziadna.. inak to je v pripade ked to ide cez subjekt, ktorý sa predajom veci zivi... tam je zaruka 24mesiacov, popripade je mozne dohodnut kratsiu zaruku, nie vsak menej ako 12 mesiacov

  • 11
  • 0
Odpovedať

dudo 08.12.16 17:21

J

@Marek ex-TopSpeed.skMarek TopSpeed.sk - kamo, vas je radost oklamat :) vola sa to neprijatelna zmluvna podmienka (Obciansky zakonnik, §52 a dal.+ zákon 250/2007, kde sa o. i. presne definuje klamanie spotrebitela). Mna osobne oklamala leasingovka a skoncilo to nasude - lebo nechceli pochopit. A vyhral som.
Na pouzivanu vec (akukolvek) je zaruka 1 rok. Dokonca mame na Slovensku zalozne, ktore to daju aj pisomne.

Co sa tyka "nepriestrelnosti" zmluvy, tuto vec skoncila Smernica 93/13/EHS a tato sa zamiesala do slovenského prava (ako vyssie pisem).

Zmluva ktora je v rozpore so zakonom, je neplatna.

A este doplnim castu vec- poistne plnenie ktore si banky a leasingovky ponechaju ako "splatku" - je to protipravne, pretoze poistne plnenie je ucelovo viazane plnenie. To nie je splatka, ale forma nahrady ujmy (skody na aute). Je to 100% vyhratelne.

Co sa tyka trestnosti stacania km, kaslem na to. Ak zistim, ze kupna zmluva ma protizakonne znenie alebo predajca zamlcal podstatnu vec (u mna napr. to boli vymenene rozvody, ktore vymenili na papieri a musel som menit motor po pretrhnuti), je to neplatnost a este mas narok na odskodne (§3 od. 5 zakona 250/2007).

  • 11
  • 7
Odpovedať

dudo 08.12.16 17:27

J

@dudozmluva v rozpore so zakonom; pravny ukon, ktory prieci sa alebo obchadza zakon alebo sa prieci dobrym mravom je neplatny - §39 obcian. zákonníka.

Vhodne je kupit auto od slovenského predajcu dovozov alebo jazdeniek. Ak dovezies napr. z Nemecka a je problem, musis zalovat na nemeckom sude... nehovorim, ze neuspejes - na uvod to bude drahe.

A Nemecko je plne utopencov, uz niektorych vidim aj na slovenských weboch :)

  • 4
  • 3
Odpovedať

Marek ex-TopSpeed.sk Registrovaný uživateľ 08.12.16 17:37

M
76.00

@dudonoo tak podme na to takto... ja sa bavim cely cas o privatnych/sukromnych inzeratoch.. ty tu miesas leasengovku a to je z pravneho pohladu uplne nieco ine...
V obcianskom zakoniku je problematika zaruka uvedena v oddiely ktorý sa zameriava na predaj tovaru v obchode.. nie od FO... Pri FO ide o tzv. neobchodnu predajnu zmluvu, na ktoru sa ziadna zaruka pri jazdenom aute nevztahuje!...

  • 6
  • 1
Odpovedať

adasad 08.12.16 18:45

J

@dudoTak veľa šťastia pri súdení sa s predávajúcim .. na Slovensku sa takýto súd môže natiahnuť na pár rokov a okrem toho ani nemusíš vyhrať , stačí mu ukázať posudok že niekto neodborne manipuloval s autom alebo čokoľvek .. proste si kúp auto v dobrom stave a nešpekuluj .. alebo sa potom súď v domieni že si hrdina sveta , ak nemáš známych na súde tak toto nestojí zato

  • 2
  • 0
Odpovedať

dudo 12.12.16 18:22

J

@adasadv dobrom stave - ok, inak: kupoval som Sonatu so stavom 95000 km, 5000 km po vymene rozvodov. Menil by si take rozvody? Ked su nove? (neboli vymenene - iba na papieri, motor ma stal 1100 EUR).
U mna vznikol problem v tom, ze leasingovka ma obtiahla na poplatkoch. A na stupani dialnice mi praskol rozvod. Cize subeh situacii. Neskor mi auto aj odobrali, lebo som odmietal platit ich vydieranie a to bol bod zlomu.
Toto pisem aj preto, aby aj ini vedeli, co vsetko sa nachadza v zmluvách. Ale nikomu to nezelam, snad uz len preto, ze som bol 13 mes. bez auta, ktore mi protipravne vzali. Dalo sa napisat navrh na predbezne opatrenie o vratenie auta - ale odobratim som ziskal daleko viac (pretoze ho medzitým - protipravne - predali v aukcii a teda ho uz nemali).

Znamosti na sude v týchto veciach nepotrebujes. Nikde som ziadne nemal.

Marek - co sa tyka clanku, popisoval si celkovo predaj, takze reagoval som takto. Leasingovky aj cez AAA maju pekny prijem, ale to je ina diskusia.

Dam sem iny priklad - kamarat kupil Ducato z dovozu (FO) z Talianska od osoby. A zistil, ze kupoval v 2015tom s najazdom 160 000 km a auto malo 165 000 km v 2010tom este v Taliansku. Musel podat zalobu, enviem ako sa to vyvija (tu sa nedokazuje, ze kto ich stocil). KO a ine podrobnosti neviem.

Ale dobre, hrajem tu múdreho :) az taky niesom.

  • 2
  • 5
Odpovedať

Maraneli 18.03.18 10:51

J

@znalecSa preber chlapce,zabudol si povedat ze na západe je zaruka za priplatok od 500 e vyssie a to len u obchodnika z autami- autohändlera.
U súkromnych osob nie je absolutne ziadna zaruka- to je priamo v zákone,aj ked ti po kupe vozidla od sukromnika, hned po predaji vypadne z auta motor,nikto ti nemusi vratit ani euro.
Keine garantie,keine gewährleistung!!!

  • 0
  • 0
Odpovedať

maxime 09.12.16 14:05

J

@johnybravono hlavne ked kupujem dovozene, pochybujem, ze budem mat moznost dat to auto preverit vlastnemu mechanikovi a toto je dolezite. To by som spravil aj kebyze kupujem z najlepsieho bazaru

  • 2
  • 0
Odpovedať

dudo 12.12.16 18:00

J

@maximetu musim povedat, ze ked som kupoval svoju sonatu v AAA (testovacky robite od nich, preto to pisem), bez problemov mi ju dali na 2-stlpovy zdvihak, lampu do ruky a mohol som si popozerat.

  • 0
  • 0
Odpovedať

rytier 15.12.16 15:18

J

@dudohej podla toho sa pozna doveryhodny predajca, ze necha zaujemcu aby si auto presmejdil sam

  • 1
  • 0
Odpovedať

JanK 02.10.18 21:50

J

@dudoNo mne to neumoznili a to som chcel brat, pre mna, pomerne drahsie auto, bmw rad 3, 13000 eur. Takze tak za mna..

  • 1
  • 0
Odpovedať

bernardin 01.01.17 22:08

J

@johnybravoNo stocenky su zial dost caste pri dovoze.. aj u nas sa najde ale aspon ked je kupa riadne na papieroch a od slovenskeho predajcu da sa to riesit nejako.. dalsia vec su smiesne tresty za stacanie ale to zial uz neovplyvnime

  • 0
  • 0
Odpovedať

SemirGer 13.11.18 15:41

J

@johnybravoCo sa tyka garancie na tych 5-6 rocnych autach, mas pravdu, nevyreklamujes nic, preto je vleke riziko doviest si auto, pripadne kupit od sukromnika. Osobne doporucujem velky bazar, typu napr Darex v BA, viem, ze maju celkom dobru povest, no co je hlavne je takm zaruka na skryte vady, Proste vies, ze bazar na druhy den nezmizne, nezataji sa a nevypne si telefon ako sukromnik, pretoze to nie je mozne.

  • 1
  • 1
Odpovedať

cizi 08.12.16 12:40

J

Hlavne pozor na opacne svetlomety z anglicka :-)

  • 1
  • 0
Odpovedať

Marek ex-TopSpeed.sk Registrovaný uživateľ 08.12.16 12:45

M
76.00

@ciziE39ka ale na to nie je vhodny pripad, kedze tam sa tusim daju nastavit svetla na "opacnu"stranu... horsie to je napriklad s lexusom ako mam ja.. druhovyroba sa nevyraba, nove stoji majland, tak tam vsetci pchaju svetla z anglicaka za par euro...

  • 4
  • 0
Odpovedať

JRD McLAREN Registrovaný uživateľ 08.12.16 13:24

J
85.00

Ja osobne by som chcel len podotknut, (po zhliadnuti videa), ze je najivne si mysliet, ze "len tak lahko" / ak vobec, natrafite na vozidlo, ktore pocas svojej doterajsej existencie nemalo skrkanec, suchanec,
lakovany opravovany ci meneny niektory diel,
bude v 100% technickom stave, a (takmer okamzite) po dovoze nebude potrebovat tzv. "bezny servis".

(Je nutne si uvedomit, ci vzit sa do koze predavajuceho, ze on predava svoje auto s cestnym umyslom, a ze za pripadne poskodenie v minulosti nemoze - nebol vinnikom)
(A Aj keby, tak mal snahu uviest vozidlo do povodneho, co mozno najlepsieho stavu, aky bol pred nehodou.)

Uspokojit naroky "niektorych zakaznikov" je priam nemozne.

  • 16
  • 0
Odpovedať

Laco 1 08.12.16 17:42

J

Ak pojdete po ktorejkolvek NEMECKEJ dialnici uvidite odťahovky spolu s privesným vozikom z nových krajin EU
ako idu po objednané vozidla.
Podla mojho odhadu KAŽDÚ jednu noc prichadzajú v počte niekolko stoviek kusov,
a zbavuju Nemecko automobilovych vrakov, ktoré by inak tam zavadzali a špatili krásnu nemecku krajinu.
Možem o tom takto napísať pretože som tam bol a videl to na vlastne oči.
Teda je naivné si myslieť že v Nemecku 50-100 km trebars od českej hranice kupite nejaku solidnu ojazdenku
NEKUPITE nijaku,pretože vyššie uvedené organizované skupiny pravidelne odoberaju všetko.
Keby som ja chcel kupit nejaku solidnu jazdenku išiel by som tam , kde ich beha najviac,
a to v najbohatšej spolkovej krajine Porýnie-Westfalsko
Duisburg, Bonn a okolie a ešte viac na sever až po Hannover, tam by bola ešte nejaká šanca.

  • 7
  • 4
Odpovedať

aaaaaa 08.12.16 18:48

J

Ľudia sa aj tak stále živia dovážaním aut , ale nechápem ako .. dobre stočiť pred KO je priam povinnosť , ale podľa novej legislatívy sa už bez DPH nedá nakupovať a to Vám poprípade vrátia až spätne .. , takže už tam nejak nevidím priestor na zárobok .. jedine ak by sa dovážalo z iných krajín

  • 0
  • 3
Odpovedať

ľuboš 08.12.16 19:00

J

trepať sa kvôli autu za 3.500-5000 eur do DE ..., to hraničí s masochizmom..., nemá zmysel.

  • 4
  • 2
Odpovedať

gusto5 09.12.16 11:51

J

@ľuboštak to by sa mi ozaj veru nechelo a este aj platit a ckat co to bude jaka macka v mechu. kradnute zatopene alebo ako lubia hovorit ze jazdene len dochodcom do kostola :d no to su tie slavne nemecke jazdenky. radsej nemecke auto ale zo slovenskeho bazaru

  • 2
  • 1
Odpovedať

host 08.12.16 20:57

J

Nerieste tu zaruku na ojazdene auto, jazdenka je jazdenka a dolezite je kupit auto v dobrom technickom stave a tam tiez nie je zaruka ze sa to nepototo ked ze je to jazdenka. Omnoho dolezitejsie je aby tu fungoval zakon pre spotrebitela a to tu nefunguje!!! Moja skusenost je asi taka ze, tento rok som zhanal auto pre moju priatelku, trvalo cca.6 mes. kym som zohnal auto ktore ni je stocene-burane-DPH podvod, bolo to ciste zufalstvo najst auto ktore je OK ( a to som hladal auto, maly hatch max 4 rocne ). Ja si neviem kupit auto od marca, kazde jedno auto co je dovezene je stocene, ked sedia km tak problem je bud buracka alebo podozrenie na DPH. Stretavam sa doslova s aroganciou predvajuceho lebo vedia ze aj tak dojde tupelo co to zobere. Kazde jedno auto dovezene na kseft je motanica, staci si pozriet kolko stoji take auto v DE a kolko je cena na SR, nemoze byt u nas auto z dovozu lacnejsie alebo za rovnaku cenu ako je v DE ked na tom ma niekto aj zarobit!!!

  • 12
  • 0
Odpovedať

xyzzyx 08.12.16 20:57

J

Úradničina na Slovensku je v poriadku.
Žiadne vraky by sa na Slovensko nemali dovážať !!!

  • 1
  • 4
Odpovedať

stupel 08.12.16 21:47

J

@xyzzyxxyzz... asi by to malo byt tak ako pises len žial tu na slovensku nemame bobaky na nove / BA nieje cele slovensko / a tak su dobre aj vraky z nemiec :(
ale ani nemec nepreda dobre auto za lacno a tak priekupnik kupi buracku utopenca alebo vyjazdenca patricne ho upraví polepi vytepuje a preda s pribehom o starej pani ktora na tom jazdila raz za mesiac do kostola

  • 4
  • 1
Odpovedať

Autičkaaar 08.12.16 22:09

J

Dobre sa bavim na podaktorych, este udrite daco :-)

  • 3
  • 2
Odpovedať

Liooooo 09.12.16 01:23

J

Tento clanok prisiel na objednavku z AAA ?
Ked vidim ake sroty a za ake ceny predavaju bazary na Slovensku a zaroven chcem jazdene auto tak jedine Nemecko. Dobry zdroj? staci http://www.mobile.de

  • 4
  • 1
Odpovedať

drako 09.12.16 10:16

J

neviem kto este dovaza auta po tolkych varovaniach a clankoch ake vraky, stocenky a inak upravene auta sa sem dovazaju...

  • 1
  • 3
Odpovedať

bradac 09.12.16 10:20

J

Naco bawa? ved slovaci aj tak kupuju len skodovky z bazara, staci si pozriet statistiky pradaja ojazdenych aut zaaa tam je to jasne, najviac idu ochcavie, fabie a superby

  • 3
  • 2
Odpovedať

dzigga 09.12.16 10:33

J

Ja som zvazoval kupu auta z nemecka ale ked som zistil kolko je s tym opletaciek tak som sa rozhodol inak a kupil auto priamo z automobilky co ma vlastny bazar...

  • 2
  • 2
Odpovedať

gusto5 09.12.16 11:40

J

hociktory nas bazar ma ovela lepsie slovenske jazdenky nez jazdenka z dovozu

  • 0
  • 5
Odpovedať

maxime 09.12.16 14:04

J

@gusto5súhlasím, keby som kupoval jazdenku, začnem v áčkach, určite by som nepozeral inzeráty na facebooku..

  • 0
  • 12
Odpovedať

Liooooo 10.12.16 20:09

J

@gusto5Hmm si predajca z bazaru alebo? Hocikedy si mozes v momente poriet ponuky z Nemecka a na Slovensku a tie ceny aj stav aut je neporovnatelny. Nepochopim kto kupi na Slovensku pouzivane auto.

  • 4
  • 0
Odpovedať

brojz 09.12.16 14:49

J

Ak by predavalo AAA v Nemecku,nebrali by ich auta ani na export.Taka sa nam ponuka kvalita na Sr

  • 9
  • 0
Odpovedať

rozdriquez 09.12.16 14:53

J

kvalita slovenskych ojazdenych aut sa ani zdaleka nepriblizuje tym nemeckym.Jednak maju kvalitnejsie cesty, na vacsine uzemia nemaju tolko snehu,takze ani nepouzivaju tu tonu kamena na meter cesty a maju tiez siet kvalitnejsich servisov a dielov.A to uz nehovorim o ich platoch za ktore si ten servis mozu dovolit zaplatit a nie to dat sfusovat Jozkovi od susedov v prerobenom starom humne.Dalsia vec je tiez stupen vybavy jazdeniek.

  • 10
  • 2
Odpovedať

rytier 15.12.16 15:17

J

kúpy auta za hranicami by som sa vyhol už len kvôli naťahovačkám s reklamáciami..

  • 1
  • 5
Odpovedať

bernardin 01.01.17 22:05

J

Ja poznam dvoch co chceli kupit jazdenku zo zahranicia a obaja si to rozmysleli kvoli rizikam a zobrali z bazaru u nas.. vela ludi vypisuje po forach ako lutuju kupu z nemecka

  • 1
  • 7
Odpovedať
Dnes je piatok, 26.06.2026
Meniny má Adriána - význam mena
profi-car.sk
Isuzu Grand Toro XL: Midibus s kapacitou menšieho autokaru prichádza do Európy
Isuzu Grand Toro XL: Midibus s kapacitou menšieho autokaru prichádza do Európy
  • 26.06.
eActros Lowliner cieli na diaľkovú prepravu mega návesov
eActros Lowliner cieli na diaľkovú prepravu mega návesov
  • 25.06.
Modernizovaný Volkswagen Caddy prináša volant či dotykovú obrazovku z Golfu
Modernizovaný Volkswagen Caddy prináša volant či dotykovú obrazovku z Golfu
  • 24.06.
Scania CP31L 4x2: Elektrický CrewCab cieli na záchranárov
Scania CP31L 4x2: Elektrický CrewCab cieli na záchranárov
  • 24.06.
Ford Ranger Super Duty láka na extrémne čísla. V Európe však príde legislatívna STOPka
Ford Ranger Super Duty láka na extrémne čísla. V Európe však príde legislatívna STOPka
  • 23.06.

Podobné články

BMW i3 Neue Klasse začína úspešne, predpredaj štartuje skôr, ako plánovali
BMW i3 Neue Klasse začína úspešne, predpredaj štartuje skôr, ...
  • dnes
  • 35
  • 0
Nové BMW X5 odhaľuje techniku. Benzín, plug-in hybrid, verziu Hydrogen, aj iX5 s megabatériou
Nové BMW X5 odhaľuje techniku. Benzín, plug-in hybrid, verziu ...
  • 22.06.
  • 1399
  • 3
Test BMW iX xDrive60: jazda ako na obláčiku?
Test BMW iX xDrive60: jazda ako na obláčiku?
  • 21.06.
  • 2221
  • 47
Bovensiepen 05 GT je nadupané BMW M5 Touring v luxusnom vyhotovení
Bovensiepen 05 GT je nadupané BMW M5 Touring v luxusnom vyhotovení
  • 16.06.
  • 1198
  • 2
Futbalové hviezdy a autá: Ronaldo zbiera Bugatti, slovenskí reprezentanti sú nenápadnejší
Futbalové hviezdy a autá: Ronaldo zbiera Bugatti, slovenskí ...
  • 14.06.
  • 6191
  • 19
Toto je nová kapitola BMW M3. Koncept M Neue Klasse odhaľuje podobu chystanej iM3!
Toto je nová kapitola BMW M3. Koncept M Neue Klasse odhaľuje podobu ...
  • 13.06.
  • 1869
  • 3
Nové BMW M2 xDrive oficiálne. Na cestách pôjde predovšetkým proti Audi RS 3
Nové BMW M2 xDrive oficiálne. Na cestách pôjde predovšetkým ...
  • 07.06.
  • 1179
  • 1

Najčítanejšie články

  • 3 dni
  • 7 dní
  • 14 dní
Nehoda v tuneli: Toto je chyba, ktorá môže stáť život
Nehoda v tuneli: Toto je chyba, ktorá môže stáť život
  • 24.06.
  • 4223
  • 8
Za toto vás kamionisti nenávidia: Najčastejšie zlozvyky vodičov osobných áut
Za toto vás kamionisti nenávidia: Najčastejšie zlozvyky vodičov ...
  • 24.06.
  • 3422
  • 7
Blíži sa koniec kombíkov? Ďalšia veľká značka naznačila, prečo ich už nechce vyrábať
Blíži sa koniec kombíkov? Ďalšia veľká značka naznačila, ...
  • včera
  • 2848
  • 16
Nová Škoda Peaq oficiálne. Vrchol českej značky do najmenších technických detailov
Nová Škoda Peaq oficiálne. Vrchol českej značky do najmenších ...
  • 23.06.
  • 2019
  • 11
Nová Toyota GRMN Corolla ladená na Nürburgringu oficiálne. Dostane sa konečne aj na Slovensko?
Nová Toyota GRMN Corolla ladená na Nürburgringu oficiálne. ...
  • 24.06.
  • 1780
  • 0
Prichádza prísnejšie meranie bŕzd na STK? Slovensko chce pritvrdiť
Prichádza prísnejšie meranie bŕzd na STK? Slovensko chce ...
  • 20.06.
  • 4342
  • 0
Nehoda v tuneli: Toto je chyba, ktorá môže stáť život
Nehoda v tuneli: Toto je chyba, ktorá môže stáť život
  • 24.06.
  • 4223
  • 8
Za toto vás kamionisti nenávidia: Najčastejšie zlozvyky vodičov osobných áut
Za toto vás kamionisti nenávidia: Najčastejšie zlozvyky vodičov ...
  • 24.06.
  • 3422
  • 7
Nový Hyundai i20 oficiálne. Odvážnejší dizajn je pre Slovensko nedostupný, ako je to možné?
Nový Hyundai i20 oficiálne. Odvážnejší dizajn je pre Slovensko ...
  • 21.06.
  • 3116
  • 0
Blíži sa koniec kombíkov? Ďalšia veľká značka naznačila, prečo ich už nechce vyrábať
Blíži sa koniec kombíkov? Ďalšia veľká značka naznačila, ...
  • včera
  • 2848
  • 16
Autá nad 80 kW až od 21 rokov? Koniec faganov v rýchlych autách?
Autá nad 80 kW až od 21 rokov? Koniec faganov v rýchlych autách?
  • 16.06.
  • 14992
  • 19
Predávate auto za hotovosť? Slováci netušia, že prekročenie tejto sumy hrozí pokuta
Predávate auto za hotovosť? Slováci netušia, že prekročenie ...
  • 16.06.
  • 10800
  • 1
Dovolenka autom v Chorvátsku: Túto chybu robí väčšina Slovákov
Dovolenka autom v Chorvátsku: Túto chybu robí väčšina Slovákov
  • 16.06.
  • 8667
  • 6
Futbalové hviezdy a autá: Ronaldo zbiera Bugatti, slovenskí reprezentanti sú nenápadnejší
Futbalové hviezdy a autá: Ronaldo zbiera Bugatti, slovenskí ...
  • 14.06.
  • 6191
  • 19
Prichádza prísnejšie meranie bŕzd na STK? Slovensko chce pritvrdiť
Prichádza prísnejšie meranie bŕzd na STK? Slovensko chce ...
  • 20.06.
  • 4342
  • 0

NAJNOVŠIE KOMENTÁRE

  • nové
  • staršie
10:29
Realita____ | Test BMW iX xDrive60: jazda ako na obláčiku?
Úbohý klamár Jano a ako je možné že nie ste schopný na žiadnu ...
10:29
cct | Test BMW iX xDrive60: jazda ako na obláčiku?
Možno to znamená aj toľko, že nemáš nič.
10:28
Dr Pinell | Udrží pracovná sila z Indie slovenské fabriky pri živote?
Este raz a naposledy ty tupec, Fica som nevolil. Ty tiez si doteraz ...
10:24
Dr Pinell | Test BMW iX xDrive60: jazda ako na obláčiku?
Az pätinu, cize az zavratnych 20%. Takze po odstaveni vsetkych ...
10:23
Realita____ | Udrží pracovná sila z Indie slovenské fabriky pri živote?
Tak tvoja "realita" je jednoznačná lož čo si potvrdil v tom ...
10:11
Realita____ | Test BMW iX xDrive60: jazda ako na obláčiku?
Čítal som poriadne a preto som poukázal na tú úbohú lož. Keby ...
10:08
Jano_1987 | Test BMW iX xDrive60: jazda ako na obláčiku?
kto hľadá, nájde.
10:04
cct | Test BMW iX xDrive60: jazda ako na obláčiku?
"Viaceré" - to som sa teda dozvedel veľa. Vlastne viacero.
10:02
Realita____ | Test BMW iX xDrive60: jazda ako na obláčiku?
Áno, treba lebo toto vyvrátil aj samotný Exxon na súde keď ...
09:34
Jano_1987 | Test BMW iX xDrive60: jazda ako na obláčiku?
Viaceré vedecké štúdie, rôzne dokumenty, napríklad na BBC.
Z nášho youtube
128000
Odberateľov
TEST DACIA BIGSTER 4x4 Hybrid-G 150 - všetko v jednej

11960

2026 TOYOTA HILUX 9G - hybrid, alebo EV?

4679

POSLEDNÝ TEST VW Touareg III 😢

15213

TEST BMW i4 M60 - berie dych aj rozum

15541

OCTAVIA I Kombi za 20 tisíc €?! TEST DONGFENG Shine GS

31611

MODERÁTORSKÁ ROZLÚČKA s HYUNDAI TUCSON NX4

15011

JAZDA OMODA 4 a JAECOO 8 - čoskoro pri vás

8829

Tip pre redakciu

Máte zaujímavý tip na článok
a chcete sa s ním podeliť?

Kontaktujte nás
TopSpeed.sk
  • Kontakt
  • Reklama
  • Pravidlá a podmienky
  • Ochrana súkromia
  • Tip pre redakciu
  • RSS Kanál
Naše médiá
Topspeed logo
Proficars logo

© 2009 - 2026 TOPSPEED.sk

Prihlásenie

Prihlásenie cez

Alebo cez email
Zapamätať heslo
Zabudli ste prihlasovacie heslo?

Registrácia

Jazdím na:
Model:

Jazdím na:
Model:

Jazdím na:
Model:

Jazdím na:
Model:

Jazdím na:
Model:

Máte u nás už účet? Prihláste sa