Mansory Renovatio Mercedes SLR McLaren Black&White je megaluxusný megasuperšport telom i dušou. Inžinieri v Mansory sa nechali viesť heslom: „Evolúcia, nie revolúcia.“ Tak to aj dopadlo. V motorovom priestore sa nachádza mierne upravený pôvodný motor z modelu SLR. Vidlicové uloženie ôsmich hrnčekov s objemom 5,5L dostalo menší upgrade ako napr. výkonnejšie kompresory a na zákazku vyrobené chladiče stlačeného vzduchu. Aby to všetko správne fungovalo, dostala riadiaca jednotka nové mapovanie a pre ľahšie dýchanie srdiečka aj nové športové filtre. Vďaka takýmto “drobným“ úpravám je akcelerácia na 100km/h o 2 desatiny rýchlejšia ako u sériového SLR. Výkon z pôvodných 626 PS vzrástol o krásnych 74 PS a krútiaci moment dosiahol vrcholu na hodnote 880 Nm. Táto mega sila sa prenáša na ľahunké (v rámci možností) kované 20“ valce o šírke 9“ vpredu a 11,5“ vzadu.

Keď sa začnete opäť sústrediť na to, čo Vám píšem, prezradím aká krása a pohodlie čaká za dverami. Keď ich ale začnete otvárať, buďte s niekým, kto by Vás v prípade šoku podržal. (najlepší je vášnivý rybár ktorého rozhádže iba napr. veľký sumec :-) )
Otvorte dvere, samozrejme nahor, a kochajte sa. Symbióza luxusu a športovej funkčnosti je bezkonkurenčná. Prísne vyberaná koža, karbón a trocha hliníku ktorú nájdete len na pedáloch. Matroš do ktorého je Vám ľúto si vôbec sadnúť a nie ho ešte používať. K interiéru nedokážem viac ani napísať, keďže mi ešte stále vyráža dych. Radšej si ho prezrite v galérii.

Mansory Renovatio Mercedes SLR McLaren Black&White

Všetku krásu, ktorú som už spomenul, nájdete v exkluzívnom fraku ako od tučniaka. Karbón a ľahké kompozitné materiáli tvoria kabát tejto rakety. Miestami lakovaná do bielej, konečne inej ako čiernej, a viditeľné karbónové časti, tvoria celok, za ktorým sa otočí každý, snáď okrem toho rybára. Ale koniec opisovaniu niečoho, čo môžete pozrieť na fotkách.

Prajem príjemné slintanie.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 11 obrázkov