Mercedes príchod tejto novinky v modelovom rade už niekoľkokrát avizoval. Konečne ho ale oficiálne predstavil na autosalóne v Paríži. Nemci týmto modelom chcú podkúriť dnes už legendám v tomto segmente, a to predovšetkým krajanovi Audi A6 Allroad a nedávno predstavenej švédskej novinke Volvo V90 Cross Country.

Mercedes E-klasse All-Terrain bude mať v základe najnovší pohon všetkých kolies, 4Matic. 

Novinka okrem pohonu všetkých kolies taktiež štandarde prichádza so vzduchovým podvozkom, ktorý je schopný zvýšiť svetlú výšku o 35 mm. Celkovo pri maximálnom možnom zdvihu podvozku svetlá výška činí 156 mm. Áno, nie je to veľa, ale na občasné presuny po poli, alebo po zlej ceste to asi podľa konštruktérov celkom stačí. Pre predstavu, na porovnanie a hlavne trošku aj na pobavenie, jedna taká malá pikoška. Lada 2101 (žigulík) má štandardne svetlú výšku 170 mm. :)

Čo povedať k dizajnu novinky. Nové Ečko je fakt veľmi krásne auto. V sedane a v kombi mu fakt nemám čo vytknúť. A to ani interiéru, ani exteriéru. Ale čo viac dodať k tejto verzii? Asi nič. Je to v podstate zdvihnutý kombík s pár plastami navyše, ktoré ako celok pôsobia veľmi dobre. Myslím, že dizajnom rozhodne za konkurentami nezaostáva. Dokonca by sa dalo povedať, že má trochu navrch. Vzhľad pekne dopĺňajú 19-palcové disky s vyšším profilom pneumatiky, pre zlepšenie jazdného komfortu.  

Oplastované éčko bude spočiatku k dispozícii iba s jedným motorom – a to s  2,0 litrovým naftovým agregátom. Ten má maximálny výkon 143 kW (194 k) pri 3800 ot/min a maximálny krútiaci moment 400 Nm pri 1600 až 2800 ot/min. Zrýchlenie na 100 km/h má za 8 sekúnd. Priaznivci šesťvalcových nafťákov, nezúfajte. Hneď v roku 2017 bude k dispozícii 6 valec, ktorý v tomto modelovom rade nesie názov E350d

Zdroj: Carscoops

PRVÁ JAZDA: MERCEDES-BENZ E 220D SEDAN W213

PRVÁ JAZDA: MERCEDES-BENZ E 220D SEDAN W213

„Je to najinteligentnejšie auto, aké sme kedy vyrobili,“ tvrdí Mercedes o novej triede E. Naozaj? A čo trieda S? Veď ...

02. 08. 2016
NOVÝ MERCEDES E KOMBI MÁ STÁLE VEĽKÝ KUFOR

NOVÝ MERCEDES E KOMBI MÁ STÁLE VEĽKÝ ...

Šiesta generácia triedy E kombi prišla o 25 litrov batožinového priestoru. Je však elegantnejšia a modernejšia. ...

16. 06. 2016