V neděli při neúčasti Mlejnka se z jasného a letos  prvního, vítězství radoval Miloš Zmeškal. Vítěz celkového hodnocení KW Berg-Trophy 2007 a 2008 zcela suverénně porazil druhého Martina Zemana, startujícího s vozem Mitsubishi Lancer Evo VI. Přesto je to pro Zemana fantastické umístění. Po velmi dlouhé době se na bednu prodral třetí Karel Moural, který s formulí Ralt 036 F3 ztrácel na druhého Zemana 0,9 sekundy. Pro Mourala je to letošní nejlepší umístění. Tak jako v sobotu, tak i v neděli obsadil místo čtvrté Roman Bubla. Na Mourala ztrácel pouhé 0,08 sekundy! Tři desetiny za Bublou byl neuvěřitelně zrychlující „Sigi“ Buchegger. Od závodu ve Šternberku se rakušan s vozem KTM X-Bow velmi zlepšil. Pěkné šesté místo obsadil v neděli opět Pavel Ulman na BMW M3. Na pátého rakušana ztrácel 0,2 sekundy. Ze sobotního osmého místa se na místo sedmé zlepšil Tomáš Erdélyi. Na svého konkurenta s dalším vozem BMW M3 Ulmana měl ztrátu 0,7 sekundy. Až na výborné osmé místo v absolutním pořadí nedělního závodu se probil Jiří Špalek. S vozem Mitsubishi Lancer Evo IX udržel za sebou další zvolenské překvapení a to Petra Plešu. Jezdec Kovosteelu Novitech Sudoměřice devátým místem uzavřel svou premiérovou úspěšnou sezónu v kokpitu formulového vozu Reynard 09 Ninja z dílny Michala Novického. Velmi pěkné nedělní desáté místo obsadil slovák Peter Vahančík. Pro tohoto vítěze letošní Štart Slovenské trofeje je toto umístění v TOP 10 rovněž premiérové, tak jako u devátého Pleši. Vahančík startoval s vozem Mitsubishi Lancer Evo IX.

Zajímavé souboje přinesla třída S-1600. V sobotu zvítězil o více jak čtyři sekundy jezdec BP Autosport Bruntál Martin Zimák. Se svým Citroenem Saxo VTS porazil slováka Ladislava Gáboríka, který soutěžil s Hondou Civic. O 0,3 sekundy za ním skonči Ladislav „Ladin“ Ázsóth, jezdec Car Zone Racing Teamu, který startoval s dalším „saxem“. Slunečná neděle byla šťastným dnem právě pro posledně jmenovaného přerovského jezdce, který svou třídu vyhrál o 0,31 sekundy před Martinem Jemelkou. Jemelka startoval s Hondou CRX. Na bronzový stupínek vystoupal další slovenský jezdec Roman Turza na Hondě Civic.

Seat Urpiner Zvolen 2009

Ve třídě S-2000 po celý víkend kraloval nováček seriálu Jakub Satek. V sobotu byl jeho náskok na druhého Tomáše Horáka pouze 1,5 sekundy, ale v neděli již jeho náskok na soupeře byl mnohem výraznější. Oba jezdci na prvních dvou místech startovali s vozy Honda Civic Type R. Třetí sobotní místo bral Vladimír Okáli na voze Renault Clio Sport a to pouze se ztrátou 0,5 sekundy na druhého Horáka. V neděli byl za vítězným Satkem na druhém místě Pavol Zajac, rovněž startující na Renaultu Clio Sport. Zajac odsunul na třetí místo Horáka a to o 0,8 sekundy.

I při neúčasti Davida Komárka se ve třídě S+2000 bojovalo o každou pozici. V sobotu byl šťastnějším Drahoslav Šubert na Mitsubishi Lanceru Evo IX, když druhého Jiřího Špalka porazil o 0,2 sekundy a třetího Petera Vahančíka o 0,9 sekundy! V neděli Šubert havaroval a tak se z vítězství radoval Špalek, startující na voze Mitsubishi Lancer Evo IX. Výborný víkend prožil druhý Vahančík, když na Špalka ztrácel 1,8 sekundy a to na Lanceru 8 evoluce. Na třetí místo v nedělním závodě poskočil Tomáš Rojka startující na voze Subaru Impreza WRX STi.

Závodní víkend ve Zvolenu proběhl s mnoha problémy, které nelibě nesli zejména jezdci KW Berg-Trophy. Domácí pořadatelé při společném závodě s MSR PAV nedokázali zabezpečit vše na potřebné úrovni a hlavně mezilidské vztahy zde měly červenou. Věříme, že se všichni poučí a budeme moci plánovat společnou další sezónu 2010

Ve třídě E1-1600 zvítězil tradičně Josef Dohnálek jr. z Kovosteelu Novitech Sudoměřice. Na voze Citroen Saxo VTS musel ale tvrdě odrážet své soupeře. V sobotu svého dubléra Ivana Konečného, který měl na druhém místě ztrátu 1,4 sekundy. V neděli zase druhého Petra Krejzu na Hondě Civic, který ztrácel 1,7 sekundy. Ze sobotního třetího místa se po delší době radoval slovák Mojmír „Miki“ Čambal na Citroenu Saxo VTS. V neděli mu toto místo sebral Erich Prusek jr., startující na Hondě Civic.

V královské třídě E1+2000 při neúčasti Marka Rybníčka se rozhořel zejména boj mezi Romanem Bublou a Martinem Zemanem, oba startující na voze Mitsubishi Lancer Evo VI. V sobotu byl lepší Bubla, když porazil Zemana o 0,21 sekundy. V neděli se pořadí obrátilo a Zeman porazil Bublu o 0,96 sekundy. Po oba závodní dny ve Zvolenu je atakoval Pavel Ulman na BMW M3, ale ani jednou se mu nepodařilo výše uvedenou dvojici předskočit. V sobotu ztrácel Ulman na druhého Zemana 0,7 sekundy, v neděli měl tu samou ztrátou na druhého Bublu.

Závodní víkend ve Zvolenu proběhl s mnoha problémy, které nelibě nesli zejména jezdci KW Berg-Trophy. Domácí pořadatelé při společném závodě s MSR PAV nedokázali zabezpečit vše na potřebné úrovni a hlavně mezilidské vztahy zde měly červenou. Věříme, že se všichni poučí a budeme moci plánovat společnou další sezónu 2010. Letošní sezóna skončila a tím i KW Berg-Trophy. Jsou známí všichni Mistři střední Evropy 2009, vítězové trofejí a cupů. Veškeré informace naleznete na webových stránkách www.berg-trophy.cz.