BMW Sauber vsadilo na divokú kartu a pre prezentáciu svojho monopostu si zvolili Valenciu (okruh Ricardo Tormo). Ich voľba sa vyplatila, keďže sa vyhli usmoklenému portugalskému počasiu. Exhibičné prvé kolo odjazdila jednotka tímu, poliak Robert Kubica. Na rozdiel od sezóny 2008, nadchádzajúca sezóna so sebou priniesla mnoho zmien. sponzorské polepy Credit Suisse a Dell zmizli a veľké logo Intel sa presťahovalo z krytu motora na zadné krídlo.

 

Šéf tímu Sauber BMW odôvodňuje zmenu polepu slovami, že od sezóny 2005 sme dostali toľko sponzorských ponúk, že sa niet čomu diviť, že niektorí už s nami nespolupracujú. Rozpočet na sezónu 09 je tajomstvom, ale vraj už plánuju sezónu 2010, takže finančné problémy im najskôr nehrozia.

Pod karosériou je už uložený systém rekuperácie energie KERS, ale šéf tímu Mario Theissen sa nechal počuť, že si nie je istý, či stihnú jeho doladenie s ostatnou mechanikou do závodu v austrálskom Melbourne.

BMW Sauber majú aj na túto sezónu len tie najvyššie ciele. Nick Heidfeld bude sekundovať Kubicovi, Christian Klein ostáva v tíme ako tretí jazdec. 

Keďže je uvedenie monopostu celkom horúcou novinkou, nie je zatiaľ známa špecifikácia monopostu. Tú prípadne doplníme neskôr.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov