Tak všedný, ako sa len dá

Vo videu uvidíte úplne štandardný Volkswagen Golf ôsmej generácie s dvojlitrovým TDI, výkonom 110 kW (150 koní) a sedemstupňovou prevodovkou DSG. V tejto konfigurácii zvládne najpredávanejšie nemecké auto zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 8,4 sekundy a má maximálnu rýchlosť 223 km/h

Len pre zaujímavosť dodávame, že VW udáva priemernú spotrebu len 3,8 litra nafty na 100 km. V tomto prípade sa však nebudeme zaujímať o prevádzkovú efektivitu, ale zameriame sa na optimálnu stopu s vlhkým povrchom. Presnejšie povedané, na tieto detaily sa zameral YouTuber Sebastian Vittel, ktorý čelil zradnému okruhu a náročným podmienkam, vrátane typickej situácii pod žltými vlajkami, počas ktorej musíte znížiť svoje tempo.

Druhým nepriateľom jeho snahy o dobré kolo bol paradoxne jeho automobil, konkrétne jeho systém na udržiavanie v jazdných pruhoch. Ten Vittela neustále upozorňoval, aby si neskracoval trať prejazdom cez biele čiary. 

Napriek týmto nepriaznivým podmienkam sa Vittelovi podarilo dosiahnuť v rámci trasy Bridge To Gantry (kolo začína pod mostom na konci rovinky Döttinger Höhe a končí na jej začiatku) veľmi slušný čas. Obyčajný Golf to zvládol za menej ako 10 minút, aj so stratou z prejazdu zóny pod žltým vlajkami a faktu, že celý čas mal mierne vlhkú vozovku. Čo je ešte obdivuhodnejšie, spotreba sa napriek rýchlej jazde ustálila na hodnote 13,3 litra na 100 km. To znamená, že Golf TDI by v tomto tempe zvládol až 18 kôl na jednu nádrž. A to je niečo!

Zdroj: motor1.com

Foto: Video Sebastian Vittel