BMW predstavilo svoju i8 Coupe Safety Car pre tohtoročnú Formulu E len nedávno v čilskom hlavnom meste Santiago. Do akcie sa zapojila od štvrtých pretekov šampionátu ABB FIA Formula E v už spomínanom Santiagu.

BMW i8 ako Safety Car bude využívať indukčné nabíjanie s výkonom nabíjačky 7,2 kW.

BMW i8 Safety Car predstavili pri štvrtých pretekoch v Santiagu.

BMW i bolo partnerom Formule E už od prvej sezóny, upravená i8-mička však prináša niektoré nové inovácie. Hlavnou novinkou je možnosť využívať indukčné nabíjanie, ktoré bude mať BMW v ponuke aj pre civilné 530e. Systém bezdrôtového nabíjania umožní dobiť akumulátory na 80 % za 1 hodinu. Nabíjací výkon je na úrovni 7,2 kW. Počas nabíjania musí automobil stáť nad špeciálnou platňou. Keď nad ňu vozidlo nadíde, nabíjanie sa automaticky spustí. Šetrí sa tým čas a tiež námaha obsluhy.

V interiéri pribudli sedadlá z M4 GTS.

Medzi ďalšie novinky i8 Safety Car patria karbónové stabilizátory, zadné krídlo, predný spojler a zadné veko. Z modelu M4 GTS sú prebraté športové sedadlá. Na streche je namontovaný signalizačný systém, pre lepšiu jazdu na trati má i8 Safety Car tiež M karbón-keramické brzdy a športový podvozok.

V rámci šampionátu ABB FIA Formula E dodalo BMW aj modely i3s ako Medical car pre lekársku službu a tiež ako vozidlo pre riaditeľa pretekov Race Director Car. V úlohe zásahového vozidla Rescue car bude pôsobiť X5 xDrive40e. Ďalšie preteky po Santiagu sú naplánované o mesiac 3. marca v Mexiku.

Zdroj foto: BMW

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov