Nikdy som v Číne nebol, no dočítal som sa, že čínsky vodiči z dopravných predpisov stres nemajú.

Nikdy som v Číne nebol, no dočítal som sa, že čínsky vodiči z dopravných predpisov stres nemajú.

Čína začína doplácať na to, že sa jej darí. Agentúra Bloomber zverejnila fakt, že v minulom roku Číňania zaregistrovali toľko áut, koľko ich bolo v tejto krajine dokopy v roku 1999. To znamená, že v roku 2012 na čínske cesty pribudlo 15,1 milióna vozidiel. 14 ročný rozdiel je naozaj priepastný. Nič nenasvedčuje tomu, že tento rast by sa mal v najbližšej dobe zastaviť.

Bežný Slovák si len ťažko predstaví 240 miliónov áut v jednej krajine. Úroveň znečistenia je vysoká, dopravné zápchy nekonečné.
Taký obyčajný deň...

Taký obyčajný deň...

Krajina nielenže autá vo veľkom nakupuje, ona ich v enormnom množstve ešte aj vyrába. Od roku 2009 Čína produkuje viac automobilov ako USA a Japonsko spolu. Všetci dobre vieme, že autorské práva sú v tejto časti absolútne neznámy pojem. 44,3% všetkých vyrobených áut sú lokálne značky.

S týmto, pre nás, neuveriteľným počtom áut stúpa znečistenie vzduchu. Americká ambasáda tvrdí, že v posledných dňoch dosiahlo kritický stupeň. Nepomáhajú ani šialené pravidlá. Číňania nemôžu so svojim autom jazdiť každý deň, ale každý druhý.

Zdroj: autoevolution.com

Prečítajte si aj: Z pekla šťastie! Čínsky motorkár prevrátil kamión, takmer sebe na hlavu