Len pre istotu dodávame, že aktuálna šiesta generácia Volkswagenu Polo, ktorá svojimi vonkajšími rozmermi a tak trochu i dizajnom koncept ID.2all pripomína, sa dnes predáva od 16 do necelých 28 tisíc eur. Inak povedané – chystaný malý elektromobil skutočné má podobnú cenu, bude však posunutá skôr k vrcholnej verzii GTI či výbavám R-Line ako základnému modelu s atmosférickým trojvalcom.

Sériový ID.2 pritom zrejme bude mať svojimi parametrami (ak sa nič zásadné nezmení) blízko k obom spomínaným okrajovým modelom. Maximálna rýchlosť konceptu je totiž obmedzená na 160 kilometrov za hodinu, zároveň má ale výkon 166 kilowattov, teda 226 koní, čo s pohonom predných kolies stačí na akceleráciu z miesta na 100 km/h za „menej ako 7 sekúnd“.

Kapacitu akumulátora automobilka neuvádza, pochválila sa ale dojazdom 450 kilometrov (samozrejme podľa WLTP) a slušnou rýchlosťou nabíjania. Z 10 na 80 percent to má na rýchlonabíjačke trvať približne 20 minút.

ID.2all má dĺžku 4050 mm, šírku 1812 mm, výšku 1530 mm a rázvor náprav rovných 2600 milimetrov. To sú čísla na úrovni Volkswagenu Polo, Nemci ale tvrdia, že auto ponúkne interiér, ktorý bude svojou veľkosťou porovnateľný s Golfom, teda o triedu väčším modelom. Tomu skutočne zodpovedá objem batožinového priestoru. Kufor má v základe 490 litrov a sklopením sedadiel ho zväčšíte na 1330 litrov.

Zaujímavé tiež je, že produkčná verzia ID.2 (ako naznačuje aj neho označenie) nebude najmenším elektromobilom Volkswagenu. Automobilka v oficiálnej tlačovej správe uvádza, že „napriek výzvam“, čím nepochybne naráža na všeobecné zdražovanie a infláciu, pracuje na batériovom aute s cenou do 20 tisíc eur. Snáď sa nedopustíme chyby, ak napíšeme, že pôjde o VW ID.1.

Ako bude vyzerať, v tejto chvíli nevieme, ale nemecký výrobca hovorí, že koncept ID.2all ukazuje, ktorým smerom sa vydá nový štylistický smer značky. Mimochodom, finálnu podobu Volkswagenu ID.2 uvidíme už v roku 2025 a na trh sa dostane začiatkom nasledujúceho roka.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 11 obrázkov

zdroj: VW