Ak si objednáte Škodu Kamiq alebo Scala so špičkovým infotainmentom Amundsen, dostanete k nemu aj digitálnu asistentku Lauru, ktorá dokáže počúvať vaše hlasové pokyny a ovládať tak vybrané palubné funkcie. Stačí ju osloviť „Okay, Lauro“ a aktivovať tak rozšírené hlasové ovládanie. Nie je potrebné stlačiť žiadne tlačidlo, ani vykonať žiadnu inú aktivitu. Laura rozumie aj celým vetám, vodič nemusí používať žiadne presne určené pokyny z databázy.

Laura vám po vyslovení "Okay Lauro" sama zadá cieľovú adresu do navigácie. Zvládne to pritom v šiestich jazykoch. Na slovenčinu však zabudnite.

Ovláda aj dialekty

Nové rozšírené hlasové ovládanie využívajúce aj online dáta vie aktivovať navigáciu do určitého cieľa, vyhľadá obľúbenú hudbu, či jej dokonca môžete nadiktovať sms, ktorú následne prepíše do digitálnej podoby. To všetko Laura zvláda až v šiestich jazykoch. Okrem angličtiny ju môžete ovládať po nemecky, španielsky, taliansky, francúzsky či česky. Ak treba, rozumie aj dialektom. Vďaka štandardne ovládanej eSIM karte sú modely Scala a Kamiq vždy online. To systému Laura umožňuje kombinovať dáta uložené v pamäti infotainmentu s online dátami.

Môžete jej skočiť do reči

Dialóg s asistentkou Laura môže vodič kedykoľvek prerušiť a zadať nový príkaz bez toho, aby musel počkať, kým systém dokončí vetu. Rádio alebo hudba sa naviac počas rozhovoru nevypnú, len sa trochu stlmia, čím dotvárajú atmosféru prirodzeného rozhovoru. Podľa automobilky sa budú funkcie digitálnej asistentky Laura priebežne vyvíjať, zlepšovať a rozširovať. V budúcnosti bude údajne možné s Laurou absolvovať aj celý jednoduchý rozhovor. Systém bude čoskoro k dispozícii vo všetkých modeloch Škoda.