Naplnenie vysokotlakovej nádrže by malo pri tlaku 70 MPa a pri teplote 20 °C trvať približne 3 minúty, čo je hodnota porovnateľná s tankovaním bežných áut.

Umiestnenie palivových článkov v modeli Clarity Fuel Cell bolo inšpirované zásadou „človek maximum, stroj minimum“. Vďaka zmenšeniu priestoru, ktorý zaberá hnacia jednotka, dokáže Honda dosiahnuť úroveň vnútorného priestoru, v ktorom môžu pohodlne sedieť piati dospelí tak, ako sa to očakáva od sedanu s konvenčným pohonom. Veľkosť sústavy palivových článkov a pohonnej jednotky sa zredukovala na veľkosť porovnateľnú s motorom V6. Napriek kompaktnosti pohonnej jednotky s palivovými článkami dosahuje sústava palivových článkov slušný výkon. Články majú vyšší výkon a sú tenšie vďaka zmenšeniu hrúbky každého článku o 1 mm (20 %). Vďaka kombinácii týchto riešení je sústava palivových článkov o 33 % kompaktnejšia v porovnaní so sústavou v pôvodnom modeli FCX Clarity. Toto vylepšenie dosiahli súčasne so zvýšením výkonu motora na 130 kW (177 koní) a zvýšením hustoty energie o 60 % na 3,1 kW/l.

Na plnú nádrž až 700 km

Clarity Fuel Cell je vybavená vysokotlakovou nádržou, v ktorej je možné skladovať plynný vodík pod tlakom 70 MPa. Vďaka tomu zvýšili objem vodíka, ktorý je možné uskladniť a predĺžili aj dojazd. Vďaka efektívnej pohonnej jednotke a zníženej spotrebe energie vozidla dosahuje Honda dojazd na plnú nádrž až 700 km. Okrem toho je možné vysokotlakovú nádrž rýchlo dopĺňať, pričom tento proces zaberie približne tri minúty pri tlaku 70 MPa a pri teplote 20 oC. Vďaka tomu je Clarity Fuel Cell porovnateľná s bežnými naftovými alebo benzínovými automobilmi.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Sústava palivových článkov má spolu s lítium-iónovou batériou výkon 130 kW (170 koní) a spolupracuje s bezstupňovou prevodovkou. K dispozícii sú dva jazdné režimy: Normal, ktorý poskytuje vyváženie medzi spotrebou paliva a jazdným výkonom a v režime Sport by mala mať Honda lepšie reakcie na plyn. Vodíkový sedan je 4895 mm dlhý, 1875 mm široký a 1475 mm vysoký. Do predaja by sa mal dostať v r2016, v Európe ale len v obmedzenom počte kusov.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

zdroj: tlačová správa