Aby majitelia vozidla Insight mohli naplno využiť výhody, ktoré im hybridná technológia Honda ponúka, bude automobil vybavený novým interaktívnym systémom pre znižovanie spotreby paliva Ecological Drive Assist System (Eco Assist), ktorý vodičovi pomáha dosiahnuť pri jazde čo najnižšiu spotrebu. Systém Eco Assist plní niekoľko funkcií:

• Keď vodič aktivuje režim ECON, je riadenie prevodovky s plynule meniteľným prevodom, motora a ďalších častí pohonnej jednotky optimalizované s dôrazom na čo najnižšiu spotrebu paliva;
• funkcia spätnej väzby pre vodiča, kedy zmenou farby podsvietenia ukazovateľa rýchlosti vodiča v reálnom čase informuje o úspornosti jazdy; a
• funkcia hodnotenia spotreby paliva, ktorá poskytuje vodičovi spätnú väzbu o ekonomickosti jazdy a takisto súhrnné dlhodobé hodnotenie jazdného štýlu.

 

Medzi hlavné bezpečnostné funkcie patrí konštrukcia karosérie využívajúca technológiu nárazovej kompatibility Advanced Compatibility Engineering (ACE), ktorá zlepšuje ochranu posádky vozidla a pomáha zmierňovať poškodenie ostatných vozidiel; šesť airbagov vrátane airbagu spolujazdca, bočných a okenných; a konštrukcie predku vozidla zmierňujúcej závažnosť poranenia v prípade stretu s chodcom.

 

Ďalšia štandardná výbava novej Hondy Insight zahŕňa zadné sedadlá delené a sklopné v pomere 60/40, dvojúrovňový digitálny prístrojový panel, automatickú klimatizáciu, elektrické ovládanie okien, stabilizačný systém Vehicle Stability Assist (VSA), pozdĺžne a výškovo nastaviteľný stĺpik volantu, či audiosystém s podporou MP3, prídavným audio vstupom a reguláciou hlasitosti v závislosti na rýchlosti jazdy. Vyššiu úroveň výbavy modelu Insight dodávajú tempomat, audiosystém so 6 reproduktormi, USB konektorom, páčkami radenia pod volantom a satelitný navigačný systém Honda s hlasovým ovládaním.

<p>Honda Insight Hybrid</p>

Všetky vozidlá Insight sú poháňané moderným celohliníkovým motorom i-VTEC so zdvihovým objemom 1,3 litra a s ventilovým rozvodom SOHC spojeným s prevodovkou s plynule meniteľným prevodom (CVT). Konvenčnému motoru asistuje hybridný systém Integrated Motor Assist (IMA) novej generácie, ktorý prispieva k vynikajúcej spotrebe paliva a k nízkym emisiám. Systém IMA je tvorený elektromotorom s výkonom 14 k, sadou batériových článkov a kompaktnou inteligentnou energetickou jednotkou (IPU), ktorá regeneruje kinetickú energiu vznikajúcu pri brzdení a spomaľovaní vozidla a v prípade potreby zabezpečuje prísun energie pre akceleráciu. Vďaka umiestneniu mimoriadne kompaktnej sady batérií a jednotky IPU systému IMA pod podlahou v zadnej časti vozidla, bolo možné použiť praktické sklopné zadné sedadlá delené v pomere 60/40.

Za určitých podmienok pri nízkych a stredných rýchlostiach je systém IMA schopný pracovať výhradne na elektrickú energiu. Pri spomaľovaní, systém zaistí deaktiváciu valcov benzínového motora a jeho vypnutie pri zastavení.

zdroj: Honda Slovakia