Ozývajú sa hlasy, ktoré tvrdia, že FCA má problémy. Marchionne však trvá na tom, že FCA je v dobrom stave a problém nie je v jeho firme, ale v celom automobilovom odvetví.

Podľa New York Times, Marchionne navrhol šéfke GM zlúčenie dvoch automobilových gigantov netradičným spôsobom, poslal jej e-mail. Údajne sa tak udialo už v marci tohto roka, no informácie o netradičnom e-maily vyplávali na povrch až pred pár dňami. Marchionne však neponúkal koncern FCA prvýkrát. V minulosti sa údajne usiloval o spojenie s koncernom VW, Peugeotom aj Fordom. Ako si môžete domyslieť, nikde neuspel.

Ako je na tom FCA?

Ozývajú sa hlasy, ktoré tvrdia, že FCA má problémy (hodnota akcií FCA po zverejnení informácií o pokuse zlúčenia klesla o 10%). Marchionne však trvá na tom, že FCA je v dobrom stave a problém nie je v jeho firme, ale v celom automobilovom odvetví. Podľa Marchionneho sa musia automobilky zlúčiť do veľkých skupín, aby odstránili plýtvanie v podobe investícii do vývoja a infraštruktúry. Pokiaľ by sa FCA a GM spojili, došlo by k úsporám v radoch miliárd eur. „Takéto plytvanie je nemorálne,“ dopĺňa Marchionne.

Kroky šéfa FCA môžu naznačovať dve veci. Buď má Marchionne pravdu, a na trhu zostane o pár rokov len niekoľko veľkých automobiliek, alebo má taliansko-americký koncern naozaj problémy. Väčšina ľudí sa prikláňa k druhej možnosti. A čo vy?
 

Zdroj: autoblog, nytimes