Jazdu v Maxximuse G-Force prirovnal Kirby k jazde na kolotoči. Toľko Géčok, čo pôsobí na vaše telo pri jazde je neopísateľný pocit, tvrdí.

Dizajnér Marlon Kirby a finančník David McMahan podhalili včera ráno v Beverly Hills svoje veľdielo skazy - 1600 koňového Maxximusa G-Force. S radosťou vám ho predajú za symbolické 3 milióny dolárov :)

Základom projektu sú dva stavebné kamene. Jedným je karoséria a šasi a druhým je gigantický motor. Motor pochádza z dielní Chevrolet. 7 litrová V8ička preplňovaná 2 turbodúchadlami má potenciál, ktorý dokáže nechať v hanbe aj Ferrari Enzo, McLaren F1, alebo aj Bugatti Veyron. Keď s týmto základom začínali, dokázali šprintovať na 100km/h za 4,51 sekundy a disciplínu 0-100-0 pokorili za neskutočných 8,861 sekúnd.

Jazdu v Maxximuse G-Force prirovnal Kirby ( zakladateľ Maxximus Technologies) k jazde na kolotoči. Toľko Géčok, čo pôsobí na vaše telo pri jazde je nepopísateľný pocit, tvrdí.

Kirby strávil nad vývojom a stavbou auta dlhé 4 roky života. A tu sa dostávame k druhému stavebnému kameňu projektu G-Force. Šasi a karosériu poznáte. Áno, je to Ultima GTR. Už skvelý základ ešte zdokonalil a vmontoval doň smallblock V8 prepĺňovaný dvojicou urbodúchadiel od Turbonetics. Po úpravách dosahuje odmeraných 1600 koní na zotrvačníku. Veľké brzdy AP racing so 6 pietikovými strmeňmi spoľahlivo brzdia obrovskú porciu kineticej a energie a hybnosti. Pri nakladačke vie vysať tento žrút plnú nádrž do 9 minút!! Hmotnosť tejto beštie je 1225 kilo.

Aj napriek bláznivej cene sa nájdu na svete šejkovia, čo sú schopní vykešovať tučnú kôpku peňazí za najrýchlejšie auto planéty. S najväčšou pravdepodobnosťou sa ukáže svetu Maxximus G-Force 30teho apríla na výstave Big Boy's Toys Super Show v Abu Dhabi.

Detským snom oboch chlapov bolo odjakživa postaviť najrýchlejšie auto planéty. Zhodou viacerých okolností sa to štastlivcom Kirbymu a McMahanovi aj podarilo.