Koncern Volkswagen si rozumne rozložil sily a predstavenie svojich horúcich noviniek servíruje odbornej aj laickej verejnosti pekne postupne. Kým autosalón vo Frankfurte nad Mohanom využil predovšetkým na celosvetovú prezentáciu svojich elektrických modelov (čo samozrejme pomáha jeho „zelenému“ imidžu), ôsmu generáciu svojho bestselleru VW Golf a štvrtú generáciu Škody Octavia ukáže až teraz. Ako prvý sa na rad budúci mesiac dostane nový Golf, krátko po ňom, 11. novembra, v Čechách strhnú plachty z úplne novej generácie Škody Octavia.

Prvá generácia Škody Octavia sa československej verejnosti predstavila v roku 1959. Automobilka chce 60. výročie tohto modelu využiť na predstavenie novej Octavie.

Hovoriace kombi

Novinka sa najskôr ukáže vo verzii Combi, ktorá získava stále väčšiu popularitu a v modelovom rade Octavia predstavuje v niektorých verziách predávanejšiu alternatívu ako liftback. Technické detaily ani presné parametre zatiaľ fabrika neprezradila, isté je však, že na prezentáciu auta využije 60. výročie modelu Octavia. Či pri tejto príležitosti automobilka nechystá aj nejakú výročnú edíciu, nevieme, isté však je, že Octavia dostane všetku dostupnú techniku súčasnosti (v rámci modelov Škoda), vrátane novej digitálnej asistentky Laura. Automobilka pri jej uvádzaní do modelov Kamiq a Scala zároveň priznala, že „Laura“ prechádza neustálym vývojom a zdokonaľovaním, takže nie je vylúčené, že sa s Octaviou objavia aj niektoré jej nové funkcie. Nechajme sa prekvapiť.

Prvá novodobá Octavia Combi sa verejnosti vo forme tejto štúdie ukázala v roku 1998. Okamžite sa z nej stal hit.

Už prvá Octavia bola pre Škodu mimoriadne dôležitým modelom, s pravostranným riadením sa vyvážala aj do Anglicka.