Prototyp modelu Type R, ktorý prevzal nízke a široké proporcie nového modelu Civic hatchback, je vylepšený o svalnatú karosériu a úpravy, ktoré zlepšia jeho aerodynamiku. Exteriér je odetý do vysokoreflexnej povrchovej úpravy pripomínajúcej jemne leštený hliník, ktorá je jedinečná pre toto výstavné vozidlo. V prednej časti je agresívny nárazník zvýraznený okrídleným predelom z uhlíkových vlákien a športovou červenou zvýrazňujúcou linkou. Slávny červený znak H značky Honda, ktorým sa pýšia všetky modely Type R, sa nachádza nad novým vzduchovým prieduchom na maske auta. Okrem toho sa na kapote nachádza nový vzduchový prieduch s lapačom vzduchu umiestneným v strede lichobežníkového preliačenia. Dymové sklá svetlometov LED, smeroviek a bočných smeroviek zvýrazňujú agresívnejší charakter prototypu Type R.

Pod kapotou sa dá očakávať 2.0 štvorvalcové turbo, tak ako v súčasnej generácii. Samozrejme sa očakáva nárast výkonu na nejakých 345 koní.

Až príliš agresívny dizajn?

Bočné prahy z uhlíkových vlákien sa tiahnu celým rázvorom medzi 20-palcovými zliatinovými diskami s čiernou lesklou povrchovou úpravou s červenými detailmi a vysokovýkonnými pneumatikami. Nové kolesá sú umiestnené vo zväčšených podbehoch. Výrazný difuzér z uhlíkových vlákien prechádza pod širším zadným nárazníkom, ktorý ohraničuje tri plne funkčné koncovky výfuku s párom smerových krídelok na oboch stranách. Stredová koncovka výfuku má menší priemer a je zvýraznená žiarivou metalickou červenou farbou. Jedinečné výstupky na bočných stranách strechy smerujú dozadu smerom k dramatickému a vizuálne nápadnému zadnému krídlu.


Civic Type R novej generácie bol skonštruovaný v rámci rovnakého vývojového programu ako ostatní členovia rodiny Civic a v sériovo vyrábanej forme bude oficiálne predstavený budúci rok. Bude sa vyrábať v závode Honda of the UK Manufacturing (HUM) vo Swindone, v globálnom výrobnom centre pre päťdverový hatchback, a spustenie jeho predaja v Európe sa očakáva v priebehu druhej polovice roku 2017. Pod kapotou sa dá očakávať 2.0 štvorvalcové turbo, tak ako v súčasnej generácii. Samozrejme sa očakáva nárast výkonu na nejakých 345 koní. Sériová verzia bude odhalená budúci rok a vôbec po prvýkrát si Hondu Civic Type R budú môcť kúpiť v Severnej Amerike. Uvidíme, čo sa  ešte zmení do budúceho roku.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov