O SUV od Ferrari sa špekulovalo už dlhšie. Napriek vehementným vyhláseniam automobilky o tom, že z ich fabriky v najbližšom období žiadne SUV nevyjde, bolo jasné, že diktát doby je neúprosný a hlad bohatých zákazníkov po niečom nevšednom skôr či neskôr donúti manažment talianskej fabriky k ráznemu kroku. A je to tu, SUV bude!

Automobilka Ferrari bude aj naďalej stavať predovšetkým špičkové superšporty, nové SUV by jej však mohlo priniesť potrebné peniaze a podporiť vývoj nových ultimatívnych modelov aj v budúcnosti (na obr. model F90 Stradale).

Postavíme zodvihnutú Romu

Technický riaditeľ automobilky, Michael Hugo Leiters potvrdil, že nové SUV bude vychádzať zo súčasnej novinky Ferrari Roma a automobilku posunie úplne iným smerom v oblasti dizajnu, usporiadania kabíny aj pohonu. Prísne tajná novinka s kódovým označením „175“ príde na novej podvozkovej platforme a jej sériovú podobu chce automobilka dostať na svetové trhy najneskôr v roku 2023.

Viac podvozkovej racionality

Leiters potvrdil, že Ferrari pracuje aj na koncepcii dvoch podvozkových architektúr, ktoré bude v budúcnosti automobilka využívať pre všetky svoje modely. Jedna pre modely s agregátmi uloženými v strede, druhá pre Ferrari s motormi vpredu. Musia však byť pripravené aj na pohony budúcnosti, obidve si tak budú musieť poradiť s prevodovkami s integrovanými elektromotormi. S touto koncepciou sa ukáže aj prvé SUV Ferrari. Hybridný pohon je totiž nevyhnutný, bez elektromotorov by skrátka v budúcnosti neprežila ani taká legenda, akou Ferrari bezpochyby je.

Na vzduchom podvozku

SUV Ferrari (automobilka ho interne označuje aj názvom Purosangue, čo znamená plnokrvník) príde ako plnohodnotné štvormiestne auto, ktoré dosiahne vyššiu svetlú výšku len v prípade potreby pomocou pneumatického pruženia s meniteľnou svetlou výškou. Malo by ísť skôr o crossover s pohonom všetkých kolies a zvýšenou priechodnosťou. Podľa vedenia automobilky bude jeho filozofia iná, ako pri konkurencii a jeho prioritou zostanú jazdné vlastnosti hodné značky Ferrari. Ostatné technické detaily „terénnej“ novinky však Ferrari tají. SUV s logom Ferrari by sa malo v showroomoch objaviť najneskôr do troch rokov.