Takto nejak bude vyzerať nový koncept. Predstavenie prebehne v Paríži.

Takto nejak bude vyzerať nový koncept. Predstavenie prebehne v Paríži.

Zatiaľ toho veľa nevieme. Japonci odhalili len málo. Vyzerá to tak, že na miesto SX4 nastúpi nový crossover s názvom S-Cross. Spoznáme ho už na septembrovom autosalóne v Paríži. Dovtedy budeme musieť čakať. Teraz máme k dispozícii len obmedzené info.

Aktuálna tlačová správa vyzdvihuje najmä jeho dizajn. Má to byť zmes emócii, kvality a dynamiky. Ako to bude v skutočnosti môžeme odhadovať podľa zverejneného náčrtu. Podľa všetkého bude novinka o niečo väčšia ako jej predchodca. Svojimi rozmermi bude mať bližšie k Nissanu Qashqai alebo Škode Yeti. Suzuki údajne nepredstaví verziu sedan, ako to je v prípade aktuálneho typu.

Tak to je ona. Stále obľúbená SX4. Na trhu je už 6 rokov.

Tak to je ona. Stále obľúbená SX4. Na trhu je už 6 rokov.

Suzuki svoj nový koncept predstaví už v septembri. Kedy bude k dispozícii sériova podoba nevieme.

Taktiež už nehrozí žiadna spolupráca s Fiatom. Aktuálne sú SX4 a Sedici takmer totožné autá, ktoré schádzajú z rovnakej linky v maďarskom Ostrihome.

Viete čo znamená skratka SX4? Priznám sa, že som po tom nikdy nepátral a bral som to ako čudné japonské označenie. V skutočnosti to je skratka „Sport X-over 4 all seasons.

Ak teda plánujete navštíviť parížsky autosalón a zaujíma Vás aj značka Suzuki, môžete ju navštíviť v hale 5.2, ulička B, stánok 509. Japonci tam vystavia aj Alto, Splash, Swift, Swift Sport, Jimny, Grand Vitara a dokonca aj SX4.

Zdroj: tlačová správa