Škoda Yeti je v predaji od roku 2009.

Škoda Yeti je v predaji od roku 2009.

Novinkou je akčný model Škoda Yeti Adventure, ktorý má osloviť najmä dobrodruhov každého druhu. Vychádza z verzie Ambition, takže ponuka motorizácii nič nezíska ani nestratí. Podľa Škody na dobrodruhov platí dizajnový paket so 17 palcovými kolesami, strieborným strešným nosičom a so sedadlami, ktoré majú motív stôp pneumatík. K výbave patrí automatická klimatizácia, predné vyhrievané sedadlá, zadné parkovacie senzory a logá Adventure.

Druhou a možno zaujímavejšou novinkou v ponuke typu Yeti je model Laurin & Klement. Škoda v tejto verzii doteraz ponúkala len Superb a Octaviu. Po novom pribudne aj kompaktné SUV. Yeti Laurin & Klement zaujme 17 palcovými kolesami Annapurna a bi-xenónovými natáčacími svetlometmi. V ponuke budú všetky farby, no vypadnú agregáty 1,2 TSI 77 kW (105 k) a 1,6 TDI CR 77 kW (105 k).

Škoda doteraz ponúkala Yetiho vo výbavách Active, Ambition a Elegance. K nim patria aj dve edície City (vychádza z modelu Active) a Mont Blact (vychádza z modelu Ambition).
Adventure už názvom napovedá, že tento Yeti je určtený pre dobrodruhov.

Adventure už názvom napovedá, že Škoda tohto Yetiho určila pre dobrodruhov.

Interiér musí byť luxusný a tomu zodpovedá aj použitie kože (sedadlá, volant, hlavica radiacej páky a ručná brzda). Škoda vybaví Yetiho L&K aj navigačným systémom Amundsen s mapami východnej Európy.

Okrem toho chce automobilka rozšíriť aj voliteľnú výbavu, do ktorej má patriť systém rozpoznávania únavy vodiča. Tlačová správa nič nehovorí o cenách. S novinkami Škoda začne už v novembri tohto roku.

Zdroj: tlačová správa

Prečítajte si aj: Test: Škoda Yeti 1,8 TSI 4x4