Čistokrvná Honda inšpirovaná Golfom?

Ľudia z Hondy by asi neboli radi, ak by sme spájali novú štúdiu so starým Golfom 1. generácie zo začiatku 70. rokov. Ale úprimne, pripomína vám ho rovnako ako mne? Pravdou je, že vzhľad Civicu 1. generácie je v našich končinách menej známy ako hranatá karoséria „Das Auta“ navrhnutá Giugiarom. Faktom je tiež, že obe autá (Honda Civic I. generácie aj VW Golf I. generácie) prišli na trh prakticky v rovnakom čase a vzájomne sa teda ovplyvniť nemohli.

Honda Urban EV

Dizajnový inšpiráciu Japonci čerpali z Civicu 1. generácie.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Objektívne je Honda Urban EV ešte kratšia ako malý Jazz. Predstavuje mestskú mobilitu budúcnosti s retro dizajnom. Ten jej v mojich očiach neskutočne svedčí. Pozrite sa na tie jednoduché krivky spojené s modernou technológiou predných svetiel. A interiér vôbec nezaostáva, práve naopak. Volant je zo 70. rokov a minimalistická palubná doska s dreveným obkladom taktiež. Zdobí ju obrovský displej. Takto si predstavujem spojenie starého dobrého s novými technológiami, a nie futuristické dizajny „kozmických lodí“. Palec hore pre Hondu!

Honda Urban EV

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov

Sériové nasadenie je isté

„Toto auto nie je nejaká vízia vzdialenej budúcnosti. Produkčne príde na trh do Európy v roku 2019!“ vraví CEO Hondy, Takahiro Hachigo. Techniku Japonci neuvádzajú, ale určite pôjde o čistokrvný elektromobil. Nie všetky zaujímavé detaily sa do sériovej podoby dostanú, hlasujem však za výrazne blatníky, vyplnené mnoholúčovými diskami a pohovku namiesto predných sedadiel!

Zdroj: Honda, autoblog, carscoops