SHELL Slovakia v spolupráci s Mastercard predstavili inovatívne riešenie, ktoré zákazníkom umožní komfortnejšie a bezpečnejšie platby za pohonné hmoty. Od polovice mája 2017 budú môcť zákazníci využiť Masterpass, digitálnu platobnú službu Mastercard, na väčšine čerpacích staníc Shell. Použitím Masterpass budú môcť zákazníci platiť za palivo priamo z auta jednoduchým naskenovaním QR kódu na výdajnom stojane ešte pred natankovaním paliva.

Platbu bude možné uskutočniť smartfónom alebo tabletom priamo pri výdajnom stojane a vďaka nádvornej obsluhe tak vodič na väčšine čerpacích staníc Shell nebude musieť vôbec vystúpiť z vozidla, pokiaľ nebude chcieť. "Platenie pomocou aplikácie Masterpass na čerpacích staniciach ocenia nielen časovo vyťažení vodiči vďaka rýchlosti platobného procesu, ale napríklad rodičia cestujúci s deťmi, ktorí ich vôbec nemusia spustiť z dohľadu. Veríme, že zákazníci ocenia túto inovatívnu a komfortnú službu využívajúcu najmodernejšiu platobnú technológiu,“ uvádza Jan Čapský, riaditeľ prevádzky čerpacích staníc Shell. Slovensko je treťou krajinou na svete, kde budú mať zákazníci možnosť zaplatiť za palivo priamo z auta.

Jednoduché a komfortné používanie

Aplikáciu Masterpass je možné stiahnuť z Google Play pre zariadenia so systémom Android, alebo v App Store pre iOS. Potom stačí niekoľko jednoduchých krokov pre nastavenie a službu je možné použiť na 71 z 82 čerpacích staníc Shell na Slovensku a tiež u viac ako 2000 slovenských obchodníkov, v rámci stoviek tisíc internetových obchodov a u šiestich miliónov obchodníkov umožňujúcich bezkontaktné platby po celom svete.
 

Nastavenie aplikácie Masterpass:

1) Registrovať platobnú kartu, prípadne vernostnú kartu ClubSmart, pre pripočítanie bodov.
2) Uskutočniť overovaciu transakciu v hodnote 5 centov.
3) V nastaveniach aplikácie aktivovať položku „Platby na čerpacích staniciach“.
 

Priebeh platby:
1) Pred natankovaním naskenovať QR kód umiestnený na stojane.
2) V aplikácii zvoliť číslo stojanu, čiastku a vykonať predautorizáciu.
3) Po schválení transakcie natankovať a platbu skontrolovať na elektronickej účtenke v mobile/tablete.


• Platba mobilnom/ tabletom by mala z bezpečnostných dôvodov prebiehať iba v aute. Služba teda nie je vhodná ani určená pre motocyklistov.