Začnem niečim poriadnym. V septembri sa vybrali na Nurburgring. Za volant posadili bývalého šampióna FIA GT1 Michaela Krumma. S godzilou zajazdil čas 7:08.69. To je, prosím pekne, 4. naj čas medzi produkčnými autami. Pred ním sú už len Radicaly a Porsche 918 Spyder! Nissan GT-R Nismo za hypercar Porsche 918 Spyder zaostal len 11 sekúnd! Nismo však stojí zlomok. Presne 148 000 eur (Porsche 918 stojí 5-krát viac).

Nissan GT-R Nismo

Nismo postavilo kladivo na superšporty! Nissan GT-R Nismo zvládne Nordschleife za 7:08.69 a to je štvrtý najlepší čas medzi produkčnými autami.

Ako dosiahli taký dobrý čas? V Nisme prekopali 3,8 litrový V6 tak, aby z neho dostali 600 koní a 650 Nm. Dosiahli to väčšími turbami, ktoré pochádzajú z okruhového špecialu GT3. Prepracovali sanie a navrhli kompletne nový výfuk. Pohrali sa aj so zapaľovaním a nasadili olejovú pumpu s vačšou priepustnosťou. Nissan hovorí, že zvýšený výkon a krútiaci moment nemá vplyv na životnosť prevodovky.

Nissan GT-R Nismo

S úpravami výkonu idú ruka v ruke aj úpravy podvozku. Nissan dal do GT-R Nismo tuhšie stabilizátory, nové tlmiče a pružiny. Vo verzii Nismo by sme márne hľadali nastavenie podvozku Comfort, Normal a R. V Nisme sú režimy Track, Race a Race Plus. Nissan na GT-R Nismo nasadil špičkové kované 20-palcové disky Rays s pneumatikami Dunlop SP Sport Maxx GT 600 DSST s rozmermi 255/40 R20. Dunlop vyvinul tieto pneumatiky špeciálne pre GT-R Nismo.

Aby toho nebolo málo, tak Nissan v spolupráci s tímom Formuly 1 Williams pripravil špeciálny balíček Williams F1 Track Pack. V rámci okruhového balíčka Nissan GT-R Nismo dostal manuálne nastaviteľné tlmiče Ohlins a pružiny s inou charakteristikou. Pretože doménou F1 je karbón, na Nisme nájdeme aj karbónové diely, napríklad predný splitter alebo veľké zadné krídlo. Nissan GT-R Nismo má tomto v balíčku aj napevno namontované pretekárske sedadlá. Vďaka tejto kope karbónu GT-R Nismo schudol 64,8 kg.

Oficiálne predstavenie Nissanu GT-R Nismo očakávame tento týždeň na autosalóne v Tokiu, kde Nissan zverejní ďalšie detaily a oficiálne fotky.