Toyota Land Cruiser Heritage Edition 2020 je ďalším príkladom auta, ktoré nie je z dôvodu aktuálnej prísnej  legislatívy možné v Európe vôbec ponúkať. A nejde len o motory V6 a V8, ktoré by flotilové emisie Toyoty v Európe okamžite katapultovali do nevídaných výšin, ale aj o povinné bezpečnostné asistenty vyžadované predpismi EÚ.

Farebné polepy karosérií kedysi "frčali". A svoje retro čaro majú dodnes.

Tam, kde benzín tečie potokom

Toyota Land Cruiser je dnes populárna najmä v regiónoch, kde sú ceny palív dostupnejšie a zároveň nie je núdza o lepšie situovaných klientov. Tieto paradoxy predvádzajú najmä trhy arabského sveta a čiastočne Rusko a hoci sú celosvetové predaje tejto legendárnej Toyoty menšie, než pri prestížnych konkurenčných SUV, práve v týchto regiónoch tvoria luxusné terénne Toyoty významnú časť trhu. Nie je preto prekvapením, že vyobrazenú edíciu Heritage 2020 posiela Toyota do Spojených arabských emirátov.

Toyota posiela do "emirátov" dve verzie. Ich katalóg zámerne pripomína kolorované fotky dávnych čias.

Ako za starých čias

Zámerne píšem "vyobrazenú" edíciu, pretože aj v propagačných materiáloch je účelovo vyobrazená ako za starých čias a zverejnené fotografie pripomínajú staré katalógy. Každopádne, pre vyvolených zákazníkov prichádza v dvoch verziách. Základom je skromnejšia verzia 4.0 V6 (202 kW/275 k) na plechových diskoch, zatiaľ čo náročnejších osloví 4.6 V8 (226 kW/308 k) so svetlým lakom na zliatinových diskoch. Výrobca nezabúda ani na retro kabínu, v ktorej nechýba dobové látkové čalúnenie, či integrovaný kompresor na dofukovanie pneumatík. Vyobrazená edícia je určená výlučne pre Spojené arabské emiráty, Toyota však pripravila aj verziu pre USA. Spomínanie v Európe sa pochopiteľne nekoná.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov