Toyota vraj chystá GT86 kabriolet vo vlastnej réžii. Subaru ale vyrába všetky verzie GT86 a hovorí, že ak auto nebudú vyrábať oni, tak nebude.

Na jednej strane je Toyota najziskovejšia automobilka na svete a vývoj kabrioletu by si mohla dovoliť, ale na druhej strane nie taká hlúpa, aby financovala vznik stratového modelu. Tu prichádza na scénu Subaru, ktoré vyrába všetky verzie Toyotu GT86, Subaru BRZ aj Scion FR-S. Šéf Subaru Yasuyuki Yoshinaga k téme povedal: „My vyrábame to auto, ak ho nebudeme vyrábať my, tak nebude.“

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

Pri stavbe otvorenej verzie bude musieť Toyota spevniť GT86. Tým auto naberie na váhe a nebude dosahovať také výkonové parametre ako kupé. Automobilka neplánuje skladaciu plechovú strechu, v ponuke má byť len plátený variant, ktorý zdvihne cenu o 3 000 až 3 500 dolárov. Nové informácie o kabriolete GT86 nás môže tešiť, pretože ukazujú záujem Toyoty o toto auto. Otázkou zostáva, či otvorené verzia príde včas a či by nebolo múdrejšie počkať na druhú generáciu GT86 a uviesť kupé a kabrio spolu.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov