V r2016 predalo Volvo 372 00 nových áut, čo predstavuje 8-percentné medziročné zlepšenie. Darilo sa aj nákladným autám, kde predaje stúpli o viac než 15 %.

Vo Švédsku sa podobná situácia odohrala. Volvo kraľovalo domácim predajom dlhých 54 rokov. Minulý rok ho však predbehol konkurent z Nemecka. Najpredávanejším modelom sa stal Volkswagen Golf, ktorého podiel z celkových predajov bol až 5,9%. Domácu automobilku prekonal poriadne, keďže napr. modely V70, V90 a S90 mali dokopy podiel 5,7 %. Vo Švédsku sa to nestalo po prvý raz, už v roku 1962 vládol predajom zahraničný model. Čuduj sa svete, opäť to bol Volkswagen, vtedy s modelom Beetle. 

VW Golf je najpredávanejším modelom vo Švédsku, domáce Volvo prekonal po 54 rokoch

Volvo sa však môže tešiť z najlepšej pozície na domácom trhu, kde ovládlo 21,5 % trhu. 

Napriek tejto „prehre“ sa môže Volvo tešiť z najlepšej pozície na domácom trhu, kde ovládlo 21,5 % trhu. Na druhom mieste sa umiestnil Volkswagen s 15,7 % podielom. Najväčšiu zásluhu má na tom spomínaný Golf, keďže každé tretie auto predané vo Švédsku bol práve nemecký hatchback. Na záver dodáme, že celkovo sa automobilke podarilo v r2016 predať 372 00 nových áut, čo predstavuje 8-percentné medziročné zlepšenie. Darilo sa aj nákladným autám, kde predaje stúpli o viac než 15 %. 

zdroj: Carscoops