Na jednom z kolies (ideálne na vodičovom) nájdete "zámok lásky". Inými slovami visiaci zámok, ktorý je dostatočne veľký, pevný, odolný a viditeľný. Móda, ktorú doslova neznášajú aj pamiatkari, je pre autá oveľa horšia. Asi si viete predstaviť, ako vyzerá disk len po krátkej jazde s takto uvoľneným závažím, ak si ho náhodou nevšimnete pred ňou. Na rozdiel od symbolu zväzku lásky, ktorý ľudia dávajú na ploty, studne a iné pamätihodnosti, k tomuto dostanete aj krátky odkaz.

Istý Saša v Petrohrade našiel na svojom aute na ľavom prednom kolese zámok a odkaz, že je jeho šťastný majiteľ. Je tu však veľký háčik! Zámok sa nedá len tak odmontovať, nie je k nemu kód. Ten získa "obdarený" až po zaslaní SMS na uvedené číslo. Spomínaná SMS však stojí 2500 rubľov, čo je asi 36 €! Samozrejme, Saša si môže vybrať. SMS nepošle a zámok sa pokúsi odstrániť. Sám to veľmi nezvládne len tak, trvá to, navyše je veľmi veľké riziko, že si pri násilnostiach poškodí disk. Kým príde zámočník, môže to pre taký prípad trvať aj pár hodín a v žiadnom prípade to neurobí zadarmo. Takže podčiarknuté a zrátané, najrozumnejšie je poslať drahú SMS. 

Polícia tvrdí, že o novom fenoméne vie, no nemôžu veľmi nič urobiť. Zámok určite neodstránia a už vôbec nie na vlastné náklady. Poisťovňa má k tomu podobný postoj. K poškodeniu auta zatiaľ (pred jazdou) nedošlo.

Situácia má v zásade tri riešenia:

* s rizikom poškodenia vlastného kolesa zámok zložiť násilím,
* odmontovať koleso, dať rezervné a so zámkom sa zaoberať citlivejšie neskôr,
* zaplatiť vo forme drahej SMS.

Čo by ste volili v tejto situácii vy?

zdroj: avto.mail.ru

ČO BY STE SO ZÁMKOM NA KOLESE UROBILI?
  • Urval ho násilím hneď, aj s rizikom poškodenia disku ( 4% )

     

  • Vymenil koleso a riešil to neskôr v kľude ( 93% )

     

  • Zaplatil by som formou drahej SMS ( 2% )

     

Odpovedalo 2158 ľudí