Ani neviem, čo ma na koncepte zaujalo najviac. Ide o maličkú Hondu budúcnosti, ktorá rozmermi podlieza Jazz. Jej retro vzhľad pripomína Golf 1. generácie. Po bližšom skúmaní som si spomenul na Hondu Civic 1. generácie. V dobe vzniku geniálne vozidlo s vyspelou technikou a výkonným spaľovacím motorom. Urban EV je však elektromobil, ktorý nezaprie retro prvky.

Čistokrvná Honda inšpirovaná Golfom?

Ľudia z Hondy by asi neboli radi, ak by sme spájali novú štúdiu so starým Golfom 1. generácie zo začiatku 70. rokov. Ale úprimne, pripomína vám ho rovnako ako mne? Pravdou je, že vzhľad Civicu 1. generácie je v našich končinách menej známy ako hranatá karoséria „Das Auta“ navrhnutá Giugiarom. Faktom je tiež, že obe autá (Honda Civic I. generácie aj VW Golf I. generácie) prišli na trh prakticky v rovnakom čase a vzájomne sa teda ovplyvniť nemohli.

Dizajnový inšpiráciu Japonci čerpali z Civicu 1. generácie.

Objektívne je Honda Urban EV ešte kratšia ako malý Jazz. Predstavuje mestskú mobilitu budúcnosti s retro dizajnom. Ten jej v mojich očiach neskutočne svedčí. Pozrite sa na tie jednoduché krivky spojené s modernou technológiou predných svetiel. A interiér vôbec nezaostáva, práve naopak. Volant je zo 70. rokov a minimalistická palubná doska s dreveným obkladom taktiež. Zdobí ju obrovský displej. Takto si predstavujem spojenie starého dobrého s novými technológiami, a nie futuristické dizajny „kozmických lodí“. Palec hore pre Hondu!

Sériové nasadenie je isté

„Toto auto nie je nejaká vízia vzdialenej budúcnosti. Produkčne príde na trh do Európy v roku 2019!“ vraví CEO Hondy, Takahiro Hachigo. Techniku Japonci neuvádzajú, ale určite pôjde o čistokrvný elektromobil. Nie všetky zaujímavé detaily sa do sériovej podoby dostanú, hlasujem však za výrazne blatníky, vyplnené mnoholúčovými diskami a pohovku namiesto predných sedadiel!

Zdroj: Honda, autoblog, carscoops

 

PRVÝ GOLF GTI JE PRAOTEC HOTHATCHOV. NAVRHLI HO PRED 42 ROKMI

PRVÝ GOLF GTI JE PRAOTEC HOTHATCHOV. ...

Zakladateľ všetkých hothatchov a dlhú dobu etalón v triede bol práve prvý Golf GTI Mk1. Uzrel svetlo sveta ešte v ...

10. 09. 2017
ROZTOMILÁ REKLAMA HONDA VÁM PRIPOMENIE DETSTVO

ROZTOMILÁ REKLAMA HONDA VÁM PRIPOMENIE ...

Pamätáte si na prvé auto, ktoré vaši rodičia vlastnili? Vybudovali ste si k nemu, alebo ku konkrétnej značke nejaký ...

24. 08. 2017
HONDA PREDSTAVÍ VO FRANKFURTE PROTOTYP CR-V HYBRID

HONDA PREDSTAVÍ VO FRANKFURTE PROTOTYP CR-V ...

Budúci týždeň predstaví Honda na autosalóne IAA vo Frankfurte novú generáciu úspešného typu CR-V. Zároveň to bude ...

07. 09. 2017
HONDA NEUV JE KONCEPT, KTORÝ V KUFRI SKRÝVA ELEKTRICKÝ SKÚTER

HONDA NEUV JE KONCEPT, KTORÝ V KUFRI ...

Na autosalóne v Ženeve nám výrobcovia predstavili niekoľko zaujímavých konceptov. Jedným z tých menej očakávaných bol ...

20. 03. 2017