Conti Force Contact je aktuálne najlepšia homologovaná superšportová pneumatika na svete. Na Slovensku ju získate vďaka oficiálnemu zastúpeniu: online predajňa pneumatík a diskov AZ pneu

Jazda na hrane a vynikajúca manipulácia za mokra

Pôvodný makro block dizajn známy z ContiSportContact 5P testovali a ďalej vyvíjali. Rozšírili obvodové drážky uprostred dezénu a tiež obojsmerné odvodňovacie drážky na vnútornej strane. Tieto umožňujú ešte lepšie odvodňovanie stopy a prinášajú čitateľnejšie jazdné vlastnosti na hrane na mokrom povrchu. Dizajn pneu je perfektnou kombináciou sofistikovanej technológie a nadšenia pre šport.


Optimálna presnosť a priľnavosť v extrémnych situáciách

Vylepšený Marko Block Design zlepšuje bočnú tuhosť ramenných blokov dezénu pre prenos extrémnych síl. Priečne drážky sa optimálne prispôsobujú povrchu vozovky. Efekt: excelentná presnosť riadenia, optimálne držanie stopy a vysoká stabilita pri "jazde na hrane". Zvýšená adhézia pri jazde v zákrutách.


Black Chilli technology - skvelá priľnavosť na suchých vozovkách.

Patentovaná zmes "Black Chilli" od Continentalu so špeciálnym živicovým materiálom ponúka optimálnu priľnavosť medzi pneumatikou a vozovkou a to vďaka mikrotechnickému zvlnenému zúbkovaniu na pneumatike. Výsledkom tejto technológie je skvelá priľnavosť k vozovke za suchých podmienok a konštantne rýchle časy na okruhu. Kto chce uspieť v segmente športových pneumatík, musí súperiť s aktuálnym etalónom Michelin Pilot Sport Cup+. Na začiatku požiadal Continetal o pomoc známych úpravcov áut, konkrétne TechArt ako špecialistu pre Porsche a AC Schnitzer pre BMW. Bolo potrebné vyvinúť pneumatiky s podobne dobrým výkonom na suchu a lepšou priľnavosťou na mokrom povrchu ako tradičné športové pneu. Hannoverský vývojový tím po 3 roky pravidelne konzultoval vývoj s tuningovými expertmi a v roku 2010 predstavil konkurenta.

Conti Force Contact - sportova pneumatika

Test časopisu Sport Auto - Continental, Michelin, Dunlop, Toyo

Pri teste na Hockenheime jazdil šéfredaktor Šport Auto magazine Horst von Saurma na TechArt Porsche Carrera S a AC Schnitzer BMW M3. Použil Michelin Pilot Sport Cup+ a potom ContiForceContact. Obe vozidlá išli lepšie a rýchlejšie s pneu CFC o 0,8 s u Porsche 911 a 0,9 s u BMW M3.


S Porsche Carrera S 997 sa snažíme nájsť najvhodnejšie pneumatiky, ktoré tomuto športovcovi naozaj perfektne sedia. Testovali a porovnávali sme priľnavosť pneumatík 235/35-19 na prednej a 305/30-19 na zadnej náprave od svetoznámych výrobcov na suchom i mokrom teréne. V hodnotení mohli pneumatiky ContinentalForceContact, Michelin Pilot Sport Cup +, Dunlop Sport Maxx Race a Toyo R888 získať najvyššie hodnotenie 200 bodov, 150 bodov pri testovaní za sucha a 50 bodov za mokra. Konštrukcia a vzhľad týchto pneumatík má jeden cieľ - športové jazdné vlastnosti.

 

Pre testovanie sme použili kritériá ako je váha všetkých štyroch pneumatík, jazdné vlastnosti, presnosť riadenia, brzdy z rýchlosti 100 km/h a dĺžka aquaplaningu. Z výsledkov vzišiel víťaz, pneumatiky ContinentalForceContact,  ktoré výborne sedia a to aj za mokra. V porovnaní s ostatnými získali 181 oproti 178 bodom, ktoré získal Pilot Sport Cup + od Michelinu. Na mokrej vozovke sa chová ForceContact naozaj skvele, má úplne bezproblémové jazdné vlastnosti.

 

Podrobnejšie informácie o najlepšej súčasnej superšportovej pneumatike na svete nádjete na:

http://www.az-pneu.sk/contiforcecontact