V roku 2007, keď VW zavelilo na útok a do prvej línie postavilo jedinečný Golf V W12 GTi, ochromilo nejedného autoholika. Akoby aj nie, keď to Golfa pripomínalo len veľmi vzdialene. Ďalšou podpásovkou bola mega pohonná jednotka použitá z vlajkovej lode VW Phaeton. W12ka vedela vyprodukovať štavnatých 650 koní. V kombinácii s jedinečným bodykitom sa z tohto prototypu stal nedobytný Olymp (prototyp), a to od VW nebolo vôbec pekné. Preto ani nie je divom, že vydarená replika na seba nedala dlho čakať.

Kompletný bodykit, ktorý je ručnou prácou, pozostáva z predného a zadného náraznika, silných prahových nástavcov s integrovanými, ventilačnými otvormi. O 60 mm rozšírené blatníky ukrývajú 18, respektíve 19 palcové GTi disky. Punc originality dotvárajú 4 koncovky výfukov, nová predná maska a redizajnované veko kufra. 

Za toto všetko zaplatíte vrátane dane dosť šialených 13 025 €. Cena nezahŕňa mechanické úpravy. V prípade, že veľmi túžite po tejto unikátnej prestavbe, nech sa páči. Tento bodykit nalepíte na každého 5kového Golfa. Myslíme si však, že by asi nebolo najštastnejšie urobiť vizuálnu beštiu povedzme z dýchavičnej 1.6ky so 102 koňmi. Celé snaženie by mohlo vyjsť prinajmenšom komicky...

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 10 obrázkov