Toyota Prius PLUS Performance Package

Toyota Prius PLUS Performance Package

Ako základ všetkého slúži 7 dielny aerodynamický balík ktorý zahŕňa predné a zadné podnárazníky, bočné prahy a zadný difúzor. Tieto veci nie len že o poznanie skrášlujú inak relatívne nudné auto, ale navyše znižujú jeho aerodynamický odpor, čím sa dosahuje ešte nižšia spotreba.

Celkom odvážny rozmer kolies 17" (215/45R17) len dokresluje podarané zmeny na zovňajšku. Tieto kolesá sú kované a svojou váhou sú na tom dokonca lepšie, ako sériovo montované 15" disky (195/65R15)! Celé auto je navyše vpredu bližšie k vozovke o 28mm a vzadu o 33mm. Ak si k tomuto ešte prirátame tuhší zadný stabilizátor tak je nám jasné, že jazdné vlastnosti sa posunuli do iného levelu...

Toyota Prius PLUS Performance Package

Toyota Prius PLUS Performance Package

Zmenám neušiel ani interiér, ktorý dostal zopár prkotín ako nové koberčeky či logá PLUS. Tento kompletný balík sa dá doobjednať na každý Prius tretej generácie, avšak nie v Európe. U nás sa totiž TRD oficiálne nepredáva a nemyslíme si, že sa to zmení. Tak ako pred pár rokmi nikto z predajcov Toyota na Slovensku ani len netušil, čo znamená legendárna skratka TTE (Toyota Team Europe) tak to bude podobné aj s touto skratkou TRD.

Cena balíka PLUS je $3,699, resp $2,999 ak máte Prius v najvyššej výbave. Čo poviete, stojí to za tých takmer 3000 dolárov? Len pripomíname, že základná cena Priusu najnovšej generácie je v USA $23,520, takže doplácete viac ako 10% ceny nového vozidla.

Pozrite si aj tento nadupaný hybrid Toyota Prius od AIMGAIN alebo vyladené hybridy Insight a Prius?! Prečo nie!