Land Rovery sú známe schopnosťami v teréne, ktoré značku preslávili a zabezpečili jej status legendy. Roky ubiehajú a nároky zákazníkov sa menia. Celá klientela Land Roveru je iná ako pred rokmi. Z vidieckych pánov sa stali boháči z miest a ich paničky. Tá zmena podnietila hlasy, ktoré tvrdia, že značka Land Rover vymäkla a už nie je to, čo bývala. Ako však neustále ukazuje, vôbec to nie je pravda. Najnovší kúsok zo Švajčiarskych Álp to potvrdzuje.

Vo väčšine videí z terénu jazdia autá rýchlosťami do 50 km/h. Ben Collins (The Stig) si to miestami páli viac ako 150 km/h!

V najnovšom počine si pozrieme, ako sa Range Rover Sport vysporiada so zjazdovkou, ktorá má príznačný názov Inferno. Nachádza sa vo Švajčiarsku a konajú na nej jedny z najnáročnejších zjazdárskych pretekov sveta. Má sklon až 75 % a pre Range Rover Sport šlo o mimoriadne náročnú skúšku. Preto potreboval skúseného vodiča. Povolali Stiga. Ale pozor, nie je to Stig, ale jeho bratranec, teda Ben Collins! Ten sa napriek skúsenostiam so stvárňovaním nemého Stiga podelil o pocitoch s ultimatívnym testom. „Bola to jedna z najnáročnejších jazdeckých skúšok v mojej kariére. Táto pekelná cesta bola kombináciou nestabilného podložia, útesov, stromov a všeličoho, kam by ste sa dobrovoľne s autom nevydali. Jediný spôsob ako ju zdolať, je absolútna precíznosť v jazde. V zákrutách som sa cítil ako lyžiar, ktorý reže zákruty,“ prezradil Ben Collins po zdolaní výzvy. Ben Collins sa pochlapil a spolu s Range Roverom Sport dokázal zdolať zjazdovku dlhú 14,9 kilometra v skvelom čase 21 minút a 36 sekúnd, s rýchlosťami až po 154 km/h! 510 poctivých koní z prepĺňaného 5,0 litrového V8 s kompresorom na tom má riadnu zásluhu.

Táto skúška nebola pre každého!

Ben Collins opäť ukázal, prečo bol Stig. Je to ozajstný pán volantu!