Za tie roky sa z Nissanu GT-R R35 stala legenda. Snívajú o ňom starí aj mladí. Do pamäte ľudí vošlo hlavne vďaka jeho schopnostiam v šprintových pretekoch. Vyhrávalo všetko, čo sa dalo, ale čas letí a doba sa zmenila. GT-R prešlo tento rok modernizáciou, ale napriek nej je cítiť, že už je tu s nami nejaký ten piatok. Pozrime si, ako si Nissan GT-R poradí s modelmi Audi s označením RS.

Podozrivo tesné

Najprv sa pozrime na menej bolestivý drag race. V ňom sa Nissanu GT-R postavilo Audi TT RS. Poviete si, že GT-R vyhrá s prehľadom. Mýlite sa. Top Gear postavil proti sebe týchto dvoch „konkurentov“ na letisku a výsledky sú viac ako zaujímavé. Rozdiel 170 koní je dosť veľa, ale TT RS je 310 kg ľahšie. Aj vďaka tomu je na prvých metroch vpredu a drvivým rozdielom. Ale naozaj iba na chvíľu, pretože tých 170 koní je markantný rozdiel.

Drvivá porážka

Teraz prejdime na opačnú stranu ponuky modelov RS.  Na pohľad mierumilovný kombík na rodinné výlety sa dokáže v momente zmeniť na beštiu, ktorá roztrhá všetko, čo sa jej postaví. Áno, reč je o Audi RS6. 560-koňový rodinný koráb vyzval opäť Nissan GT-R. Ešte pred tým, ako sa pozrieme na výsledok testu, tu je malá zaujímavosť, ktorá iba dokladá, akú reputáciu si GT-R vybudovalo. Nech máte hocijaké auto a chcete dokázať, že je fakt rýchle, postavíte ho práve Nissanu GT-R. To bolo malé okienko na zamyslenie a späť k súboju s RS6. Chalani z kanálu Carflection nechceli veriť tomu, ako Audi zdemolovalo Nissan GT-R. Šprint zopakovali trikrát a zakaždým zaznamenalo Audi RS6 jasné víťazstvo.

Je už teda iba otázka času, kým sa dočkáme novej generácie Nissanu GT-R, pravdepodobne s označením R36, a povestného povstania Godzille a zasadnutia na pomyselný trón. Teda ak to bude podobná technologická šupa, ako keď sa objavil predchodca...