Vďaka víťazstvu v Autotechna Racing Talent medzi 160 záujemcami v minuloročnej sezóne jazdil na Kia Ceed Diesel v E1-2000.

Vďaka víťazstvu v Autotechna Racing Talent medzi 160 záujemcami v minuloročnej sezóne jazdil na Kia Ceed Diesel v E1-2000.

Mladý, cieľavedomý chalan už dnes vie, kam by sa chcel v budúcnosti zaradiť v slovenskej rally.

Meno a priezvisko: Ján Kundlák
Vek: 17 rokov
Jazdí na: Škoda Fabia 1.4 16V 120 kKariéra: Na autách začal pretekať v roku 2007 v automobilovom slalome zo staručkou škodou 120. V roku 2008 sa stal v slalome majstrom Slovenska v triede JUNIOR a P1 so Škodou Felicia. V roku 2009 sa niekoľkokrát prtekal aj v komerčnom seriáli AutoSlalom a po prvý krát posadil do pretekárskeho auta Škoda Fabia na pretekoch automobilov do vrchu. Umiestnil sa na III. mieste v kat. A-1400. V roku 2010 sa spomedzi vyše 160 účastníkov stal víťazom súťaže Autotechna Racing Talent. Vďaka tomu na sezónu získal pretekársku Kia Ceed Diesel E1-2000 pre preteky automobilov dovrchu. Stal sa Juniorským Vicemajstrom Slovenska a obsadil V. miesto v najviac obsadenej kategórii E1-2000.

Jano Kundlák - prvý zľava

Jano Kundlák - prvý zľava

Cieľ: počas sezóny 2011 sa zúčastňovať pretekov automobilov do vrchu na Škoda Fabia 1.4 16V a pretekov rally.

Janko, čo nám o sebe prezradíš?
K motoršportu som prvýkrát aktívne pričuchol v trinástich rokoch. Dovtedy som len obdivoval autá, ich rýchlosť. Otec ma od malička bral so sebou a spoločne sme sa chodievali pozerať na preteky, či už na okruhu, dovrchu, alebo naše srdcové rally. Už ako malý chalan som sa motal pri autách. Vzbudený záujem postupne prerástol do záľuby.


Koho by si v tomto športe mohol nazvať vzorom?

Sú to Ján Kopecký, Jozef Béreš a Pavel Valoušek. Všetko sú to vynikajúci a skúsení jazdci, od ktorých sa možno veľa učiť.


Prečo práve účasť v Carpoint Junior Cupe?

Zaujalo ma, že je to seriál organizovaný na podporu mladých. Očakávam, že ma to posunie ďalej. Som súťaživý a chcem využiť každú šancu ktorá mi môže otvoriť cestu k splneniu mojich cieľov.


Máš nejaký konkrétny cieľ, ktorý by si v budúcnosti chcel naplniť?

Mojím cieľom je zúčastniť sa majstrovstiev SR v rally, dlhodobo jazdiť rally a zdokonaľovať svoju techniku. Odmalička som túžil jazdiť rally, ale viem, že cesta je to veľmi zložitá. Snažím sa získať sponzorov, aby som sa mohol rally zúčastniť už tohtoročnú sezónu.


Ako vnímaš motoršportové aktivity na Slovensku?

Myslím si, že kvalita a úroveň v posledných rokoch poklesli. Ostatné dva roky vyzerajú zaujímavo a myslím si, že má stúpajúcu tendenciu. Trend sa zlepšuje, pribúda jazdcov, je väčšia konkurencia, čomu sa postupne prispôsobujú možnosti i v tomto športe.


Janko, vďaka za rozhovor. Prajeme ti veľa úspechov v tohtoročnej sezóne.

Janko Kundlák aktuálne jazdí na Škode Fabia 1.4 16V

Janko Kundlák aktuálne jazdí na Škode Fabia 1.4 16V