Nico Rosberg získal titul Majstra Sveta F1 a ukončil kariéru

Nico Rosberg spolu s tímom Mercedes

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov
Nico Rosberg šokoval celý svet. Krátko po tom, ako vybojoval titul Majstra sveta Formuly 1, oznámil koniec pretekárskej kariéry!

Rosberg sa na svojej Facebookovej stránke rozlúčil s fanúšikmi listom:

„Pretekám už 25 rokov, bol to môj sen, jediná vec, ktorú som chcel dosiahnuť, bol titul Majstra sveta Formuly 1. Napriek tvrdej práci, bolesti, obetovaniu, toto bol môj cieľ. A teraz som to dosiahol. Zdolal som horu, som na samom vrchu, je to dobrý pocit. Práve teraz je mojou najsilnejšou emóciou hlboká vďačnosť všetkým, ktorí ma podporovali v plnení môjho sna.

Môžem vám povedať, že táto sezóna bola veľmi ťažká. Po sklamaní z posledných dvoch rokov som v každej oblasti tlačil ako blázon. Poháňalo to moju motiváciu na úroveň, ktorú som predtým nepoznal. Samozrejme to malo dopad na mojich blízkych, celá rodina prinášala obete, dávali všetko až za náš cieľ. Neviem nájsť slová, ako by som poďakoval mojej žene Vivian, bola úžasná. Pochopila, že tento rok je pre nás veľký, naša príležitosť to dokázať a vytvorila mi priestor na zotavenie medzi pretekmi, každú noc sa starala o našu dcérku. Hoci to bolo ťažké, preberala na seba veci a dala šampionát na prvé miesto.

Keď som vyhral preteky v Suzuke, od toho okamihu som vedel, že už je to len v mojich rukách. Prišiel veľký tlak a ja som začal rozmýšľať o konci kariéry, ak by som sa stal Majstrom sveta. V nedeľu ráno v Abú Zabí som vedel, že to môžu byť moje posledné preteky a to mi vyčistilo hlavu pred štartom. Chcel som si užiť každú chvíľu, vedel som, že to môže byť naposledy... A potom zhasli svetlá a prežil som 55 najintenzívnejších kôl života. Rozhodol som sa v pondelok večer. Deň som o tom rozmýšľal, prví, ktorým som to povedal, boli Vivian a Georg (Nolte, Nicov manažér), nasledoval Toto (Wolff, športový šéf Mercedesu).

Jediná vec, ktorá bola pre moje rozhodovanie náročná, bol tím, pretože som svoju pretekársku rodinu dostal do neľahkej situácie. Ale Toto ma pochopil. Hneď vedel, že som presvedčený a to ma upokojilo. Môj najväčší pretekársky úspech bude vždy výhra majstrovského titulu s týmto neuveriteľným tímom ľudí, Striebornými Šípmi.

Teraz som tu, aby som sa tešil z tejto chvíle. Je čas vychutnať si najbližšie týždne, ohliadnuť sa za sezónou a užiť si, čo príde. Potom sa v živote posuniem ďalej a uvidím, čo má pre mňa pripravené...“

Zdroj: carscoops.com