Ak si nie ste istí, či na SlovakiaRingu jazdíte správnu stopu, odporúčam toto video pozrieť pozorne aspoň 5x. Dajte potom vedieť vaše zlepšenia... :)

Juro je naozaj skromný a tichý chalan. Toto však nemohlo ostať len medzi nami. Preto vám všetkým priaznivcom slovenského pretekárského tímu, SlovakiaRingu a vlastne hlavne TopSpeedu dávam takto nahlas na známosť, čo sa chalanom z Pragy podarilo.

Všeobecne sa vie, že každé auto, ktoré dokáže zajazdiť Severnú slučku Nurburgringu pod 8 minút je slušne rýchle a pod 7.30 min už superrýchle. Podobné platí aj o SlovakiaRingu. Každé auto s časom pod 2,40 je slušne rýchle, pod 2,20 superrýchle a mašiny pod 2 minúty sú, hmm, pretekárske. Žiadne sériové auto SlovakiaRing za tento, ani približný čas nezvládne. Vylučuje to hlavne hmotnosť i aerodynamika.


Praga R4S je však superľahká (do 800 kg bez vodiča), má veľmi silnú pozitívnu aerodynamiku (všimnite si, že aj najrýchlejšiu druhú pravú zákrutu, či najostrejší druhý horizont ide stále na plný plyn) a so stabilitou či stopou nemá najmenší problém. Práve vďaka týmto kvalitám dokáže jazdiť šialene dobré časy a umiestňovať sa aj na Európskych tratiach. Doteraz sa však tímu napriek modrovaniu nedarilo skoliť druhú minútu. Trvalo takmer 2 roky, kým Race4 Slovakia svoje auto mohlo oficiálne zapísať medzi tie najlepšie výkony na tejto trati.

Nový naj čas Praga R4S na SlovakiaRingu je 1:59,01.
Motor V8 použitý v Praga R4S má len 2,8 litra, točí 10 500 otáčok, dáva max. výkon 460 k a 340 Nm.

Motor V8 použitý v Praga R4S má len 2,8 litra, točí 10 500 otáčok, dáva max. výkon 460 k a 340 Nm.

Piloti sa s týmto autom už niekoľko mesiacov pohybovali časmi okolo 2 minút, ale až teraz je dôvod buchnúť šampus! Za volantom pamätnej jazdy bol holandský jazdec Danny van Dongen, ktorý pre tím teraz pracuje ako testovací jazdec.