Hlavnými hviezdami filmu sú Matt Damon ako Carroll Shelby, ktorého kontaktuje Henry Ford II aby postavil auto, ktoré dokáže v najznámejších a najťažších okruhových automobilových pretekoch sveta 24h Le Mans poraziť Ferrari. V snahe poraziť Enza Ferrariho, Shelby draftuje britského pilota Kena Milesa (druhá hviezda filmu Christian Bale), dlhoročného Shelbyho kamoša, ktorým sa podarilo vytvoriť legendárny Ford GT40.

Dvojica sa prvýkrát pokúsila poraziť Ferrari v roku 1964, no veľmi sa popálili. Auto mali rýchle, ale nestabilné a nebezpečné. V roku 1965 ukončili za podobných okolností všetky Fordy GT40 preteky predčasne a Ferrari získalo 1-2-3. No v roku 1966 sa nemožné stalo skutočnosťou a vo veľmi tesných pretekoch Ferrari porazili umiestnením 1-2 s tímom Shelby American a dvojicou Bruce McLaren a Chris Amon v prvom a v druhom aute skončili Ken Miles a Denny Hulme. Je to už legendárny príbeh, ktorý mnohým fanúšikom motoršportu ukazuje, ako je možné dosiahnuť zdanlivo nemožné.

Snáď na jednu-dve výnimky z dávnych čias sa až do príchodu filmu Rush tvorcom nedarilo zachytiť motoršport, atmosféru v kombinácii s reálnosťou a uveriteľnosťou reality. Rush v tomto smere pred 5 rokmi nastavil latku veľmi vysoko. A snáď určil nový štandard, ako takéto filmy pre milióny automobilových fanúšikov robiť správne. A zdá sa, že tento by to mohol zvládnuť tiež. Nestáva sa mi to často, no podobne ako pred rokmi mám aj teraz také drobné želanie nech je tu zima čo najskôr. :)