Už túto sobotu sa s Mitsubishi Evo IX kategórie N tímu SK Der Rally Team (tím, za ktorý jazdí slovenská rally legenda Jozef Béreš) predstaví na 24. ročníku Rally Slušovice (neďaleko českého Zlína). Okrem Rišovej rally premiéry si odbije svoju navigátorskú premiéru Erik Gajdoš. „Keď Richard povedal, že pôjde jazdiť len pod podmienkou, že mu pôjdem robiť navigátora, neváhal som ani sekundu. Snažil som sa s tímom zúčastniť na všetkých pretekoch počas sezóny vďaka Lukášovi Šintalovi (spolujazdec Jozefa Béreša ml.) pretože som veľký fanúšik tohto športu. Aj keď sa pracovne pohybujem stále okolo zaujímavých áut, motoršport je kategória sama o sebe a byť jej súčasťou po boku takého jazdca, akým je Richard, je pre mňa veľká česť. Verím, že to nebude jednorazová záležitosť,“ komentoval svoju premiéru Erik Gajdoš.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Cieľ je iba jeden - zabaviť sa

Päť RS (rýchlostných skúšok), v ktorých sa bude opakovať mestský okruh a relatívne rýchla cca 6 km rýchlostka Lípa-Fagus, preverí Rišove schopnosti. Napriek tomu, že auto patrí do kategórie N, kde jazdia minimálne upravené autá, nie je to žiadna nuda. 2,0 turbo s výkonom 300 k posiela na všetky štyri kolesá 560 Nm. Spoločne s hmotnosťou 1380 kg a pravdepodobne veľmi klzkým povrchom rýchlostných skúšok bude mať vodič iste čo robiť. Rišo má iba jediný cieľ. Užiť si to. Dostal túto fantastickú príležitosť si skúsiť niečo iné a chce si to hlavne všetko vyskúšať.

Na rozdiel od GT pretekov, tu je akcia znásobená desiatimi. Úzka cesta, ktorá nedáva priestor na chybu v kombinácii s načúvaním rozpisu predstavuje skutočnú výzvu. "Bude to pre mňa poriadne spestrenie a chceme si to poriadne užiť. Najmä z dôvodu, že všetko okrem volantu a štyroch kolies bude pre mňa nové. Auto, písanie rozpisu, počúvanie rozpisu, štýl trate, organizačné náležitosti. Rovnako tak pre Erika, ktorý bude náš dirigent na sedadle spolujazdca. Budem sa preto snažiť k tomu pristupovať postupne a využiť doterajšie pretekárske skúsenosti. Milujem jazdenie a takto si môžeme spoločne s našimi sponzormi sezónu 2018 predĺžiť a skrátiť si dlhé zimné čakanie na tú novú. Teším sa spoznanie všetkého okolo rally a na všetkých českých a slovenských fanúšikov." Ak teda máte možnosť si prísť túto akciu užiť, neváhajte. Rišo sa ako „zelenáč“ v tomto športe isto poteší diváckej podpore.