V júli vybojovali druhé a siedme miesto v rakúskom Spielbergu. Vydarenú spoluprácu potvrdili aj pred dvoma týždňami, keď si z britského Silverstonu odniesli body za ôsmu a  štvrtú priečku. Tím Šenkýř Motorsport v úvodných troch zastávkach série chýbal, po dvoch pretekárskych víkendoch je však vážnym súperom nabitého štartového poľa. Aj keď nemá ambície v celkovom hodnotení, patrí mu v ňom piate miesto, jazdecké duo figuruje v najvyššej kategórii PRO na ôsmej priečke. Na trati Catalunya si môže ambiciózna partia tohto sezónne štatistiky ešte vylepšiť.

Richard Gonda: „Je skvelé, keď idú preteky v takomto slede. V Silverstone sme ukázali tímovú bojovnosť a zo soboty na nedeľu sme si výrazne polepšili. Do Barcelony tak ideme pozitívne naladení a ja som silno motivovaný poriadne na to zatlačiť. Tento okruh pozná každý jazdec veľmi dobre, bude to extrémne nabité. Sú tu kľukaté pasáže, obzvlášť tretí sektor trate, v ktorom budeme s naším autom ťahať za kratší koniec povrazu. V prvom je zase naše BMW perfektné. Máme výborný tím, s ktorým urobíme maximum, aby sme do pretekov štartovali čo najvyššie. Napriek tomu, že Barcelona nepatrí medzi okruhy, na ktorých sa ľahko predbieha, vždy som si tu dobre zapretekal. Verím, že divákom a našim fanúšikom prinesieme opäť parádnu šou.“

Video priamo od Riša, kde má malé interview na bielom gauči. Vraj sú také populárne. :)

Sobotňajšie prvé (štart o 16:05) ako aj nedeľné druhé (štart o 14:15) preteky prinesie naživo DIGI Sport 10 a podrobne bude víkendové dianie sledovať YouTube kanál International GT Open.