Dodge už nejaký ten piatok „straší“ chystanou špeciálnou edíciou Dodge Challanger SRT Demon. To auto by mal byť absolútny postrach ciest. Jeho prirodzeným prostredím budú hlavne trate určené pre šprinty. Zatiaľ ho oficiálne nepredstavili a informácie sa von dostávajú pomaly, prostredníctvom ukážok na YouTube, v ktorých je zakaždým zakódovaná nová informácia.

Známe však je, že na to, aby zdemoloval súperov, mu má pomôcť podľa posledných informácií 750 koní a extra široké zadné pneumatiky. Tiež tzv. Launch Mode a veľká úspora váhy, ktorá zahŕňa odstránenie všetkých sedadiel, okrem vodičovho. Bude mať to auto vôbec nejakú konkurenciu? Bude, a ešte k tomu akú! Úpravca Hennesey je známy tým, že takmer všetko, čoho sa dotkne, má 850+ koní. Je však verný značke Chevrolet, tak sa rozhodli, že konkurenčnému Dodge ukradnú veľký kus slávy. Na démona pripravili exorcistu. :)

Presnejšie označenie upraveného auta je Hennesey Camaro Exorcist. Vychádza z už tak dosť brutálneho Camara ZL1, ale po úprave je ešte priostrený. Výkon sa vyšplhal na monštruóznych 1000 koní! Tento výkon dosiahli z prepracovaného motora LT4 V8. K zmenám došlo v kompresore, kde kompresný tlak zvýšili o 1 atmosféru. Výkon na zadné kolesá prenáša 6-stupňový manuál alebo 10-stupňová automatická prevodovka. 1/4 míle pokorí za menej ako 10 sekúnd a šprint na 100 km/h zvládne za menej ako 3 sekundy! Hennesey sa k autu vyjadrilo nasledovne. „Exorcista nie je iba pretekár na ¼ míle. Cíti sa rovnako dobre aj na okruhu, alebo ceste. Konkurencii sa z neho zatočí hlava!“ Ako súboj dopadne a s čím nakoniec príde Dodge sa dozvieme už čoskoro. Osobne sa teším na porovnanie oboch a neodvážim si tipnúť, kto by mal byť lepší...