Na otázku, či Venom F5 skutočne prekoná 482 km/h (300 mph) odpovedal Hennessey vyhýbavo: „Ak sa opýtate kapitána ponorky, ako hlboko dokáže ísť, tak odpovie, že nevie, nikdy nešiel tak hlboko.“ Pokorí teda hranicu 482 km/h (300 mph)? Nie je to isté, ale s veľkou pravdepodobnosťou áno.

Hennessey Venom F5 má eso v rukáve na vysokorýchlostné pneumatiky, ktoré má zvládnuť 482 km/h (300 mph). Michelin im ponúkol rovnaké obutie ako bude má Bugatti Chiron.

Má na to všetky predpoklady, motor s výkonom 1600 k a krútiacim momentom vyše 1763 Nm je jedným z nich. A pneumatiky Venom F5 to budú musieť zvládnuť. Tu má Hennessey eso v rukáve. Michelin im ponúkol rovnaké pneumatiky ako obúva Bugatti Chiron. Z toho asi predstavitelia Volkswagen Group nebudú veľmi šťastní. Zatiaľ ale nedali negatívne stanovisko, aj keby sa tak stalo, Hennessey je pripravený poskytnúť dáta, ktoré nazbierali pri Venom GT, iným pneumatikárskym fabrikám, s ktorými by mohol také obutie vyvinúť.

John Hennessey prezradil tajmstvo prenumatík Venom F5

Hennessey Venom F5 by mohol mať rovnaké pneumatiky ako Bugatti Chiron

Ďalšou zaujímavou myšlienkou Johna Hennesseyho bolo porovnať Venom F5 a Bugatti Chiron priamo proti sebe. Oba hypercary by nastúpili na šprint, kde by sme sa priamo na trati dozvedeli, ktorý z nich je lepší. Svoju myšlienku už stihol komunikovať aj do Bugatti, zatiaľ nedostal zamietavú odpoveď, no ani súhlas. Ak to nespravia automobilky, tak sa určite nájdu nadšenci, ktorí tieto hypercary postavia proti sebe.

zdroj: carbuzz.com

foto: Hennessey

video: DriveTribe