Dizajn novinky načerpá informáciu z typu 156 GTA.

Novinka z Talianska by mala predstavovať hlavnú konkurenciu pre BMW radu 3. Pôjde teda o ľahký sedan s pohonom zadnej nápravy postavený na novej platforme. Automobilka tvrdí, že novinka dostane aj technológie, ktoré doteraz žiadny iný automobil na svete nedostal. Pohon budú zabezpečovať bližšie nešpecifikované benzínové a naftové štvorvalce. Do predaja sa možno dostane aj dieselový šesťvalec.

Na internete sa aktuálne objavili nové a podrobnejšie informácie o ostrej verzii GTA. Nabrúsená Giulia chce prekonať BMW M3! Jej hlavným nástrojom na splnenie tohto cieľa má byť trojlitrový šesťvalec twin-turbo od Ferrari, ktorý nájdeme napríklad pod kapotou Maserati Ghibli. Údaje o výkone zatiaľ nie sú úplne jasné, no Alfa by z motora rada dostala niečo od 480 do 520 koní. BMW M3 disponuje len 431 konskými silami.

Uvedenie obyčajnej aj ostrej verzie by malo prebehnúť súčasne. Presný termína nepoznáme. Na sedan s pohonom zadných kolies a motorom od Ferrari sa tešíme. :)

Taliani si veria. Giulia GTA má dokonca prekonať aj BMW M3!

Manuálna prevodovka sa podľa všetkého nekoná a k slovu sa dostane len dvojspojkový automat. Vozidlo vážiace menej ako 1635 kg s ním zrýchli na 100 km/h za menej ako 4 sekundy. Talian teda aj v tomto prípade porazí nemecký sedan. Giulia GTA samozrejme dostane aj samosvorný diferenciál.

Ako to už býva pri talianskych autách zvykom, dizajn odfláknutý nebude. Podľa všetkého by mal vychádzať z modelu 156 GTA. O krásu teda je postarané.

Otázkou ostáva už len cena. Štandardná verzia by mohla štartovať na sume 28 tisíc eur. Cenovka modelu GTA sa bude pohybovať niekde okolo sumy 62 tisíc eur. Napriek všetkému je zatiaľ BWM radu 3 lepšie. Je to spôsobené najmä tým, že reálne existuje a nepohybuje sa len v abstraktných predstavách a sľuboch.

Zdroj: autoexpress.co.uk

Prečítajte si aj: Keby Alfa Romeo oprášila staršie plány, prišla by aj nová GTV?