Aspid už má na svojom konte mašinu s názvom Super Sport. Španieli pôvodne plánovali namontovať do GT-21 Invictus preplňovaný dvojlitrový štvorvalec. Potom svoje rozhodnutie našťastie prehodnotili a siahli po niečom lepšom. Nový supercar preto poháňa 4,4 litrový motor V8 od BMW, ktorý dosahuje maximálny výkon 331 kW (450 k). Motor spolupracuje so sedemstupňovou dvojspojkovou prevodovkou alebo so šesťstupňovým manuálom.

Keďže Aspid na stavbu GT-21 použil mimoriadne ľahkú konštrukciu a materiály, udržal hmotnosť na hodnote 990 kg. To v kombinácii s agregátom V8 robí z „batmobilu“ doslova raketu, ktorá akceleruje na 100 km/h za menej ako 3 sekundy. Maximálna rýchlosť je 304 km/h. Platforma, na ktorej je auto postavené váži len 80 kg. Výkonová hmotnosť má hodnotu 2,99 kg/kW.

Aspid zatiaľ cenu svojho nového športiaka nezverejnil. Asi na to nevidí dôvod. Batmani na cenu nepozerajú.
Batmobil má skvelú akceleráciu. Stovku dosiahne za menej ako 3 sekundy.

Batmobil má skvelú akceleráciu. Stovku dosiahne za menej ako 3 sekundy.

Interiér dostal konfiguráciu 2+2. To však pravdepodobne neznamená, že Aspid plnohodnotne odvezie 4 cestujúcich. Dvaja však budú mať miesta určite dosť. GT-21 Invictus má aj bezpečnostné prvky ako ABS, kontrolu stability a adaptívne airbagy.

Výrobca zatiaľ o cene mlčí. Vieme len toľko, že na cesty príde GT-21 Invictus v roku 2014. Ročne Španieli plánujú vyrábať 250 kusov.

Zdroj: autoblog.com

Aspid plánuje ročne vyrobiť len 250 kusov. Ide teda a limitovanú záležitosť.

Aspid plánuje ročne vyrobiť len 250 kusov. Ide teda o limitovanú záležitosť.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 4 obrázkov