Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Dostupné informácie z vnútra automobilky naznačujú, že rozhodnutie vyrábať novú i8 padlo ešte počas minulého piatka. Kedy však do samotnej produkcie vstúpi je nejasné. Takmer určite bude techniku a všetky prvky zdieľať s originálnou verziou a jediná zmena príde v podobe chýbajúcej strechy.

Druhou novinkou, ktorú odhaľuje Bimmerpost, je výzor a funkčnosť kľúča i8, resp. jej ovládača. Kľúč bude doslova zariadenie, ktoré zvládne oveľa viac, ako odomknúť a naštartovať auto. Podľa všetkého bude obsahovať displej. Vďaka nemu majiteľ získa prehľad o stave nabíjania vozidla a dojazde. Rovnako mu umožní spustiť vykurovanie alebo klimatizáciu ešte predtým, ako sa k autu dostane. BMW zatiaľ oficiálne priznalo len to, že nový kľúč je vyrobený z ekologicky šetrných materiálov.

Jedinou oficiálne potvrdenou správou z tejto trojice je použitie laserových svetiel. Spyder ani multifunkčný kľúč BMW zatiaľ nepriznalo, no podľa mňa je to len otázkou času.

Ktovie čo všetko nový kľúč dokáže. Zahráme si na ňom Angry Birds? :)

BMW navyše svojim zákazníkom za príplatok ponúka laserové svetlomety, ktoré údajne disponujú až o 70 % silnejším lúčom. Ide o biele, extrémne jasné svetlo „prijateľné“ pre ľudské oči. To znamená, že okrem iného bude menej osvetľovať oproti idúcich vodičov.

Laserové svetlomety dopĺňajú štandardné LED svetlá a najmä predlžujú svetelný kužeľ diaľkových svetiel. Dokážu dosvietiť až do vzdialenosti 600 metrov. Ak chcete vidieť, ako fungujú v praxi, pustite si priložené video.

Zdroj: bimmerpost.com

Prečítajte si aj:  Gorilla Glass použije ako prvé BMW i8. Nepôjde však o čelné sklo!

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov