Snáď všetci poznáme zápas s nedostatkom parkovacích miest. Ani táto vypätá situácia však nás, ani nikoho neoprávňuje na to, blokovať výjazd z obydlí či garáží. Ak Vám niekto len tak zablokuje výjazd svojím nevhodným parkovaním, najmä pri dnešnom „zhone“ to spôsobí veľké nepríjemnosti. Takéto zavadzajúce vozidlo môže polícia nechať odtiahnuť a vodič často končí aj s blokovou pokutou. Čo však ak trávite mnoho času mimo domova, v práci či na dovolenke? Briti našli spôsob, ako obrátiť problém na biznis.

Problém = príležitosť

Spôsob je úplne jednoduchý, na Slovensku stále nevyužívaný. Obyvatelia Veľkej Británie si privyrábajú tak, že v mestách prenajímajú parkovacie miesta na svojich príjazdových cestách a to úplne jednoducho pomocou aplikácie YourParkingSpace. V aplikácii si jednoducho zadajú „inzerát“ a nájomcovia si za parkovanie zaplatia priamo prostredníctvom aplikácie. V tomto roku si takýmto spôsobom Briti zarobili dokopy 23,2 milióna eur na prenájme svojich parkovacích miest.

Samozrejme, treba brať do úvahy, že našu situáciu na Slovensku je ťažké porovnávať s takými vyspelými a „preľudnenými“ krajinami. Automobilov však aj na našich cestách rapídne pribúda. A nápad prenájmu svojich parkovacích miest najmä v našich väčších mestách nie je zlý.