zdroj: www.telegraph.co.uk

Zahid Kahn (31) je v Birminghame "známa firma". Pred rokom v marci bol predvolaný na súd obvinený za zlé zaobchádzanie s nájomcami vo svojich budovách. Keď na pojednávanie prišiel, auto okázalo zaparkoval priamo pred schodmi súdu na chodníku, kde je navyše dvojitá žltá čiara. Kým pojednávanie prebiehalo, polícia nelenila a auto mu zadržali.

O mesiac neskôr, 5. apríla 2017, bol zastavený políciou na ceste a Ferrari skonfiškovali. Dôvodom bolo podozrenie, že auto je kradnuté celé, alebo má väčšie množstvo ukradnutých dielcov. Zahid tvrdí, že auto kúpil cez sprostredkovateľa na aukcii v roku 2016 a je zrejmé, že ho stálo veľa peňazí. "Odvtedy som sa snažil dokázať, že auto nebolo ukradnuté a nie sú na ňom ani kradnuté dielce a že som regulárny majiteľ. Po čase som predvolaný na súd znova, kde mi ukázali video a informovali ma, že auto zničili! O tom som vôbec nemal vedomosť a nemôžem uveriť, že to naozaj urobili!"

Hovorca polície potvrdil, že Ferrari 458 spider zdemolovali, pretože nemalo platné poistenie a patrilo do tzv. Category B, teda medzi autá, ktoré už nemajú oprávnenie jazdiť v premávke a vozidlá, ktorým je nutné zničiť karosériu.

zdroj foto: youtube.com a www.telegraph.co.uk