Aktualizované: Pozreli sme sa na program známej moderátorskej trojice trochu bližšie v novom samostatnom článku a prihodili k nemu hromadu fotografií ich techniky, ktorá im na ceste po Slovensku i Poľsku robí spoločnosť.

O čom presne bude práve nakrúcaný špeciál, môžeme len hádať, ale podľa dostupných informácií, s ktorými prišla stránka SvetApple, dorazilo svetoznáme moderátorské trio na Slovensko zo susedného Poľska.

Dokazuje to okrem iného aj instagramový účet Jeremyho Clarksona, ktorý síce komentuje svoje fotografie a krátke videá veľmi lakonicky, v každom prípade o lokalite jeho výskytu („Poland. Impressive.“ alebo „Slovakia“) v priebehu posledných pár dní nie sú pochybnosti.

Príprava pred nakrúcaním v Žiline...

Víkend strávili (spoločne so štábom) okrem iného v Žiline, presnejšie povedané v reštaurácii Trezor. Nakrúcania na tomto mieste sa zúčastnili len Jeremy Clarkson a Richard Hammond. Ako je v prípade niekdajšieho Top Gearu či aktuálneho The Grand Tour vcelku bežné, tretieho do partie – Jamesa Maya – zastupovala aspoň figurína v červenom overale. Dvojka však dlho osamotená neostala.

May sa ku zvyšku tímu pripojil v Piešťanoch, kde prespali v hoteli Thermia Palace, ešte predtým si však Jeremy stihol vyskúšať dvojdverový československý roadster Škoda 1100 OHC s výkonom 92 koní a hmotnosťou len 550 kg z roku 1958, ktorý je súčasťou zbierky mladoboleslavskej značky. Aj preto je zrejmé, že o pohybe a programe Clarksona a spol. bude dobre informovaných viacero ľudí, toto auto Škoda len tak do nejakých rúk nepožičiava.

Jeremy a Richard za stolom s figurínou v Žiline na terase podniku Nová Synagóga.

Ak vás zaujíma, ako sa mu škodovka páčila, stačí opäť nahliadnuť na príslušný účet na sociálnej sieti. K prvej fotografii Jeremy poznamenal „Skoda: absolutely fantastic“ a k videu len „And I fit“, teda „A zmestil som sa“. Dlhší komentár jeho jazda v tejto chvíli asi nepotrebuje.

Ako sme už spomínali, dnes by sa mali James, Richard a Jeremy pohybovať v centre Bratislavy, je však dosť možné, že táto informácia už nemusí byť aktuálne a medzičasom sa celý štáb presunul na iné miesto.

Vozový park, ktorý je súčasťou epizódy zo Slovenska - britský Chevrolet SSR s volanom na zlej strane a pravdepodobne na rovnakej strane ho má aj v Japonsku velmi exotická Mitsuoka LeSeyde.