Po štyroch rokoch dochádza aj k úprave interiéru. Nič veľké nečakajte.

Po štyroch rokoch dochádza aj k úprave interiéru. Nič veľké nečakajte.

Na začiatok musím povedať, že tých podrobností veľa nie je. Facelift je skôr kozmetická záležitosť, pri ktorej sa konštruktéri motora ani nedotkli. Dizajnové novinky začínajú vpredu, kde je mierne upravená predná maska a nárazník. Najvýraznejším prvkom sú denné LED svetlá vo vertikálnej podobe.

Nissan tvrdí, že zadné svetlá majú novú grafiku. Možno som len málo všímavý, ale ja tam žiadne väčšie zmeny nevidím. Zadok teda ostáva takmer pôvodný. Exteriér dopĺňajú 2 nové exteriérové farby a 18 palcové zliatinové kolesá. Zopár naozaj detailných zmien dostal aj interiér.

Zlou správou je, že facelift je naozaj nevýrazný. Dobrou správou je, že výborný motor nepodstupoval žiadne zmeny smerom dole. :)
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 5 obrázkov

Ako som už povedal, motor Nissanu 370Z ostáva pôvodný. To znamená 3,7 litrový vidlicový šesťvalec s atmosférickým nasávaním. Výkon 241 kW (328 k) má na starosti 6 stupňový manuál alebo 7 stupňový automat. Žiaden downsizing ani ekológia neprišli. Keďže nedošlo k nárastu výkonu, zachované sú aj jazdné vlastnosti.

Európsky faceliftovaný Nissan 370Z bude mať premiéru na autosalóne v Paríži. S predajom výrobca začne začiatkom budúceho roka. Cena by mala ostať na rovnakej úrovni ako doteraz. Na Slovensku aktuálne kúpite 370Z (modelový rok 2012) od 39 900€.

Zdroj: autoevolution.com

Prečítajte si aj: Nissan 370Z podstúpil omladzovaciu kúru